Microsoft E-posta Sisteminde Değişiklik

En çok kullanıcıya sahip e-posta sağlayıcılarından birisi tartışmasız Microsoft firmasıdır. Fakat anlam veremediğimiz bir şekilde sürekli uzantıları değiştiren, kapatan ve açan bir yapıya bürünmüştür. Kullanıcıları büyük bir sıkıntıya düşüren bu durumla ilgili sizleri de bilgilendirmek istedik. Haziran 2014 tarihi ile Microsoft hotmail-com-tr ve windowslive-com uzantılı e-posta almayı kapatmış bulunmaktadır. Konuyla ilgili Microsof’tan şu ana kadar herhangi bir açıklama gelmedi.

Sponsor Reklam

Birçok oyun Windowslive hesabı istediği için de kullanıcıların aklı karışmış durumdadır. Özellikle GTA4 vb. oyunlar kullanıcılardan Windowslive hesabı açmasını istemektedir. Sitemizde Windowslive Kaydol yazımızda bu işlemi nasıl yapabiliceğinizi sizlere anlatmıştık. Fakat sistemi kontrol ettiğimizde şuan bu işlemlerin kapalı olduğunu gördük. Tabi habersiz yapılan bu gibi değişiklikler kullanıcılar kadar bizleri de zor durumda bırakmaktadır.

Windowslive E-posta Alamama Sorunu
Windowslive E-posta Alamama Sorunu

GTA4, Halo gibi oyunlarda istenen e-posta hesapları için Hotmail-com ve Outlook-com uzantılarının yardımcı olacağını düşünüyoruz. Sonuçta Microsoft hesabı olarak geçen bu e-posta adreslerini oyunların kabul etmesi gerekir. Şuan bunu test etme imkanımız olmadığı için, test eden kullanıcılarımızın yorumlarını bekliyoruz.

Sponsor Reklam

Peki Windowslive e-posta alamıyorsanız, ne yapmanız gerekir? Aşağıda bulunan Hotmail Kaydol yada Outlook Kaydol butonlarına tıklayarak yardım yazılarımıza gidebilir ve bu yazılarda anlatılanları yaparak bu uzantılarda e-posta alabilirsiniz. Tabi oyun kullanıcıları için geçerlidir bu işlemler. Microsoft dışında e-posta açmak isteyenler ise yine aşağıda yer alan E-posta Al butonunu kullanarak, Gmail, Yahoo, Yandex vb. uzantılarda e-posta açmak için gerekli sayfaya gidebilirler.

Hotmail Kaydol   Outlook Kaydol   E-posta Al

Bize bu sorunu ileten Orkun Bey’e de buradan teşekkür ederiz. Sonuçta İndirKaydol sitesi olarak sizlere verdiğimiz bir söz var. Doğru bilgi ve hızlı yardım! Elimizden geldiğince sizlere bu sitede her konuda yardımcı olmaya devam edeceğimizi belirtelim. Siz de lütfen sorunlarınızı ve sıkıntılarını ayrıntılı bir şekilde yazıların altında bulunan Yorum Gönderme kısımlarından bize iletin. Microsoft bu uzantıları daha sonra açacak mı – açmayacak mı öğrendiğimizde yine siz İndirKaydol ziyaretçilerini bilgilendireceğimizi belirtelim.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Facebook Virüsü Hızla Yayılıyor

Sosyal ağlarda özellikle Facebook üzerinden birçok virüs yayılmaktadır. Bugünlerde birçok kullanıcıyı etkisi altına alan bir …

1 yorum

  1. Özgür Keklik

    hesap adımı ……..windowslive.com yazıorum fakat This email is part of a reserved domain. Please enter a different email address. bu hatayı alıyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.