Norton Power Eraser İndir – Nasıl Kullanılır?

En güçlü antivirüs ve güvenlik şirketlerinden birisi olan Symantec’in tamamen ücretsiz olarak sunduğu Norton Power Eraser oldukça başarılı bir programdır. Bilgisayarınızda virüs olduğundan şüpheleniyorsanız ve bir antivirüs programınız yok ise bu programı ücretsiz olarak indirebilir, kurulum bile yapmadan bilgisayarınızı virüslerden temizleyebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Norton Power Eraser İndir aşağıdaki butona tıkladığınızda sizlere sunulmaktadır. Programı buradan indirdikten sonra yapmanız gerekenler size adım adım anlatılacaktır. Virüs silme aracı olarak adlandırabileceğimiz Norton Power Eraser herhangi bir kurulum istememektedir. Programı çalıştırdığınızda size bir lisans anlaşması önerecektir, bu pencerede “Kabul Et” butonuna tıklayarak ilerleyebilirsiniz.

Power Eraser İndir

Norton Power Eraser Kullanıcı Sözleşmesi
Norton Power Eraser Kullanıcı Sözleşmesi

Daha sonra karşınıza ana ekran açılacaktır. Burada nasıl bir virüs taraması istediğiniz ile alakalı ayarları ve tercihleri değiştirebilirsiniz.

Sponsor Reklam
Norton-Power-Eraser-indir-1
Power Eraser Ana Ekran

Yukarıda sağda bulunan “Settings” yazısına tıklayın. Burada sol tarafta bulunan seçenekleri kaldırabilirsiniz. Eğer bu seçeneklerden Rootkit ile ilgili olanı kaldırmazsanız bilgisayarınızı yeniden başlatmadan tarama işlemi yapamazsınız. İlk kez tarama için bu seçeneği kaldırabilir ve daha sonra tarama yapacağınız zaman kullanabilirsiniz.

Norton-Power-Eraser-İndir-2
Power Eraser Seçenekler

Seçenekleri işaretledikten sonra “OK” tuşu ile ana ekrana geri dönebilirsiniz. Bilgisayarda tarama başlatmak için “Scan For Risks” tıklamalısınız. Tarama işlemi biraz zaman alabilmektedir.

Norton-Power-Eraser-İndir-3
Power Eraser Virüs Tarama

Tarama işlemi bittiğinde size sonuçları gösteren bir pencere açılacaktır. Burada görülen dosyaları inceledikten sonra virüs olmadığını bildikleriniz dışındakileri; yanlarında bulunan “Remove” kutucuğunu işaretleyerek silmelisiniz. Remove seçeneklerini işaretledikten sonra aşağıda bulunan “Fix Now” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Program bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyebilir.

Norton-Power-Eraser-İndir-4
Power Eraser Virüs Silme

Kullanması kolay bu program ile bilgisayarınızdan virüsleri ücretsiz olarak temizleyebilirsiniz. Tabi program bilgisayarınıza tekrar virüs bulaşmasını engelleyecek özelliklerde değildir. Sadece siz çalıştırdığınızda virüs varsa bunları bularak temizler. Bu nedenle antivirüs programı edinmenizde fayda vardır. Sizlere programların hem indirme bağlantılarını hem de nasıl kullanacağınızı anlatmaya devam edeceğiz. Ayrıca her zaman soru ve sorunlarınızı bize iletebilirsiniz, size en kısa sürede cevap verebiliriz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.