Ogame Kaydol – Ogame Oyna

Dünya genelinde 200 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı olup, en fazla oynanan online oyunlarından biri olan Ogame uzay temalı savaş ve strateji oyunudur. Birçok dilde, uzun süredir sevilerek oynanan ve bu başarısını hala devam ettiren Ogame oyununu online olarak herhangi bir tarayıcı üzerinden Türkçe olarak oynayabilirsiniz. Siz de Ogame oyununa ücretsiz kayıt olup, oyunu oynamak için yazımızın sonundaki Ogame Kaydol – Oyna butonuna tıklamanız yeterlidir.

Sponsor Reklam

Ogame Nasıl Oynanır? Mekan olarak uzayda geçen oyunda, ilk başladığınızda kendinizi bir evrende buluyor olacaksınız. Burada amacınız temel binalarınızın seviyelerini yükseltmektir. Bu amacı gerçekleştirirken çeşitli madenlerden faydalanacak ve bunun için savaşacaksınız. Farklı gezegenler saldırıp, düşmanlarınızın elindeki kaynakları ele geçirmeye çalışacaksınız. Ogame eski bir oyun olmasına karşın, sürekli güncellenerek bu savaş ortamlarını daha iyi hissedebilmeniz için grafik konusunda oldukça başarılı olmuş durumdadır. Galaksiler arası yaptığınız bu mücadelede sadece saldırı yönünde stratejilere odaklanmamalısınız. Savunma stratejisine önem vererek kendi gezegeninize saldıracak düşmanlarınıza karşı tetikte olmalısınız.

Ogame Yardım? Oyunun başında seçtiğiniz gezegeniniz artık size yeterli gelmeyince saldırılara başlayacaksınız. Fakat bunun için ordularınızı, savaş gemilerinizi ve ekonominizi geliştirmeniz gerekmektedir. Ekonomik olarak kalkınıp, gezegeninizi ileri seviyelere taşımak için Metal, Kristal, Deterium ve Karanlık Madde isimli hammaddeleri, maden işletmeleri kurarak elde edebilirsiniz. İşlediğiniz bu hammaddeleri inşa ettiğiniz bina, savaş gemisi ve ihtiyacınız olan teknolojik aletlerin yapımında kullanabilirsiniz. Bu hammaddelere ulaşmak için sömürgeler oluşturabilir, çeşitli gezegenlerle ittifaklar kurup, anlaşmalar yapıp bu ticaretle ekonominizin değerini yükseltebilirsiniz. Bu hammaddeler oldukça değerli olduğundan yapacağınız bütün savaşlar genişlemek ve maden zengini olmak için yapılacaktır.

Sponsor Reklam

Ogame Kaydol? Ogame oyununa kaydolmak için aşağıdaki Ogame Kaydol – Oyna butonuna tıklıyorsunuz. Daha sonra açılan penceredeki “Evren Adı, Kullanıcı Adı, Şifre, E-mail ve Dil” boşluklarını doldurup, kurallar kısmındaki kutucuğu işaretledikten sonra Kayıt Ol butonuna tıklıyorsunuz. Artık oluşturduğunuz bu kullanıcı adı ve şifreyle oyunu oynamaya başlayabilirsiniz.

Oyundaki gelişmenize yardımcı olan elementleri ele geçirdikçe büyüyüp, bir imparatorluk haline gelip evrenin tek hakimi olabilirsiniz. Oyundaki dört elementten en değerlisi Karanlık Maddedir. Bu madde ile filonuzu geliştirebilir, bina inşa ederken daha etkili ve hızlı olabilir, yapacağınız araştırmalarda kolaylıklar sağlayabilirsiniz. Karanlık maddenin en önemli özelliği ise bu hammadde ile toplu olarak alım satım yapabilirsiniz. Oyunda gelişmek istiyorsanız hızlı evrenlerde daha hızlı, yavaş evrenlerde ise daha yavaş gelişirsiniz. Bunun için teknoloji sayfasını açıp, buradan gelişmişliği kontrol edebilirsiniz. Eğer hızlı gelişmek istiyorsanız da 4 elemente odaklanmanızı tavsiye ederiz.

İttifak saldırı adı altında yapacağınız savaşlarda, belirleyeceğiniz ortak arkadaş veya kişilerle birlikte aynı anda saldırılar düzenleyebildiğiniz oyunda yıllardır süregelen başarının tesadüf olmadığını oyunu oynamaya başlayınca anlayacaksınız. Siz de Ogame oyununa kayıt olup, oyunu oynamak için aşağıdaki Ogame Kaydol – Oyna butonuna tıklayabilirsiniz.

  OGame KAYDOL-OYNA

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

The Third Age Kaydol – Oyna

Gerçek zamanlı strateji oyunlarını sevenler için R2 Games firmasından oldukça iddialı ve oynaması keyifli bir …

1 yorum

  1. ogame oyunu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.