Otomatik Açılan Hotmail Sorunu Düzeltme

Windows 8 ve Windows 8.1 kullanıcılarını rahatsız eden özelliklerden bir tanesi olan ve Internet Explorer’dan hotmail’e yada outlook’a girildiğinde e-posta hesabı otomatik olarak açılmaktadır. Öyle ki oturumu kapat diyerek e-posta hesabından çıkılsa dahi Internet Explorer kapatılıp açıldığında yada bilgisayar yeniden açıldığında mail hesabına şifre istemeden girmektedir. Microsoft bu özelliği aktif hale getirdiğinde oluşabilecek sıkıntıları hiç düşünmemiş. Çünkü aynı bilgisayarı kullanan birçok kullanıcı olabiliyor, bu durumda birisi Microsoft e-postaya girdiğinde herkes o e-posta adresine şifre yazmadan girebiliyor. Peki bu sorunu nasıl düzeltebilirsiniz?

Sponsor Reklam

İşlemlere başlamadan belirtelim, oturum kapatma, Internet Explorer geçmişi silme (parolalar dahil), Internet Explorer sıfırlama vb. hiç bir işlem bu sorunu düzeltmez. Ayrıca bu konuyla ilgili Microsoft’un web sitesinde dahi internet üzerinde hiçbir çözüm bulunmamaktadır. Yani bu sorunun çözümü ilk defa İndirKaydol sitesinde yayınlanmıştır.

Windows 8 ve Windows 8.1 kullanıcıları sorunu çözmek için ilk önce farelerini sağ üst köşeye sürükleyerek açılan menü çubuğunda Ayarlar yazısına tıklamalıdır.

Sponsor Reklam
Outlook E-posta Otomatik Açılıyor
Outlook E-posta Otomatik Açılıyor

Ayarlar yazısına tıklandığında menü genişleyecektir. Bu menüde en aşağıda bulunan “Bilgisayar ayarlarını değiştir” yazısına tıklayın.

Outlook E-posta Otomatik Giriş Problemi
Outlook E-posta Otomatik Giriş Problemi

Bilgisayar ayarları penceresi aşağıdaki gibi görünecektir. Burada hemen ikinci sırada bulunan Hesaplar yazısına tıklayın.

Hotmail Otomatik Giriş Problemi
Hotmail Otomatik Giriş Problemi

Burada sağ tarafta en başta hesap açarken yazdığınız adınız, hemen altında hotmail – outlook – windwoslive gibi Microsoft e-posta adresiniz yer alır. İşte hemen burada “Bağlantıyı kes” yazısına tıkladığınızda artık e-posta adresiniz otomatik olarak açılmayacaktır.

Hotmail Otomatik Açılıyor
Hotmail Otomatik Açılıyor

Outlook, hotmail, windowslive vb. tüm Microsoft uzantılı e-postalarda yaşanabilecek bu problemi ancak bu şekilde çözebilirsiniz. Çok tehlikeli olan durumdan yukarıda anlatıldığı gibi kurtulabilirsiniz. Eğer işlemleri yaparken herhangi bir yerde takılırsanız aşağıda bulunan yorum forumlarını kullanarak bize iletebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

1 yorum

  1. Windows 8 ve Windows 8.1 kullanıcılarınından başka kimse rahatsız değil heralde.Mobil de hotmail otomatik olarak oturum açılıyor benim eski telefonda açık hep,iki kere ileri yapınca açılıyor.Hiç” oturumumu açık bırak “seçeneğini boş bırakın demeyin
    ÇÜNKÜ boş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.