Recuva İndir

Silinen, formatlanan veya bozulan depolama alanları ve disklerden veri kurtarımı için profesyonel bir çözüm sunan Recuva tamamen ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Hızı, kolay kullanımı ve kullanıcı dostu arayüzü ile zorlanmadan dosyalarınızı kurtarabilirsiniz. Program hakkında daha fazla bilgi edinmek ve nasıl dosyalarınızı kurtaracağınızı öğrenmek için yazımızı dikkatlice okuyun.

Sponsor Reklam

Recuva yanlışlıkla silinen, Shift+Delete ile silinen, yalnışlıkla format atılan, sistemin depolama alanını formatlanmamış olarak görmesi, fabrika ayarlarına yanlışlıkla dönme, virüsten kaynaklanan kayıplar, güç kesintisi vb. birçok nedenle kaybolan, ulaşamadığınız belgelerinize tekrar ulaşabilmenizi sağlar. Sebebi ne olursa olsun kaybolan video, fotoğraf ve ses dosyalarınızı başarıyla kurtaran programı kullanması da oldukça kolaydır.

Programın kurulumu da oldukça kolaydır. Kurulumdan sonra programı açtığınızda aşağıda bulunan ekran görüntüsü galerisinden ilk görüntüyü elde edersiniz. Burada “Sonraki” butonuna tıklayarak yeni bir arama başlatmalısınız. Gelen ekranda dosyanızın türünü biliyorsanız seçebilir yada “diğer dosyalar” seçeneği ile tüm dosyaları arayabilirsini. Daha sonra karşınıza gelen ekranda sürücü, yer, dosya gibi kayıp dokümanlarınızın yerini bildiren seçimi yaparak “Sonraki” butonuna tıklamalısınız. Dikkat etmeniz gereken USB’den kurtaracaksınız sadece USB sürücüsünü seçmeniz gerektiğidir. Çünkü ne kadar genel arama yaparsanız, arama  o kadar uzun sürecektir. Arama alanı hakkında ne kadar detaya inerseniz o kadar hızlı işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Arama sürücüsünü seçtikten sonra “Derinleme Taramayı Aç” kutucuğunu işaretlerseniz program daha detaylı bir arama gerçekleştirecektir.

Sponsor Reklam

Program arama işlemine başlayacak ve bulduğu dokümanları sizin için listeleyecektir. Listeden istediğiniz dokümanları seçerek altta sağda bulunan Kurtar seçeneği belgelerinizi bulunduğu diskten farklı olmak üzere başka bir diske kopyalayabilirsiniz.

Recuva-İndir-6

Kolay kullanımı, başarılı kurtarma oranı, ücretsiz ve tamamen Türkçe olması ile birçok kişi tarafından kullanılan Recuva kurtarma programını yukarıda bulunan Recuva İndir kısmından indirebilir ve kullanabilirsiniz. Programı kullanırken takıldığınız yer olur ise Yorum gönder kısmından bize sorabilirsiniz, size en kısa sürede geri dönüş yapacağız.

Recuva İndir

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Rufus İndir

Bilgisayar araçları içerisinde en kullanışlı olanlardan birisi kuşkusuz Rufus programıdır. Bu program ile USB disk …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.