Roblox Şifresi Nasıl Değiştirilir

Sevilen oyun Roblox ile ilgili yardım yazılarımız devam ediyor. Daha önceden şifrenizi unuttuysanız nasıl geri alabileceğinizi anlattığımız yazımızdan sonra bu sefer var olan şifrenizi nasıl değiştireceğinizi yine ekran resimli olarak sizlere anlatacağız. Unutmayın bu yazı şifresini bilen ama değiştirmek isteyenler içindir. Şifrenizi unuttuysanız Roblox Şifremi Unuttum yazımızdan destek almanız gereklidir.

Sponsor Reklam

Bilgisayardan şifrenizi değiştirmek için ilk önce hesabınıza giriş yapmalısınız. Web sayfası üzerinden şifrenizi değiştirmek için ilk olarak siteye giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra yukarıda sağ üst köşede yer alan “çark” işaretine tıklayın ve daha sonra “settings” yazısına tıklayın. Açılan sayfa kullanıcı bilgilerinizin yer aldığı ayarlar sayfasıdır.

Roblox Şifre Değiştirme

Açılan sayfada “password” yazan yerin sağındaki işarete tıklıyorsunuz. Aşağıdaki resimde kırmızı çizgi ile gösterilmiştir. Tıkladığınızda “change password” yani şifre değiştir ekranı açılır. Burada ilk kutucuğa “current password” şuan var olan şifrenizi yazmalısınız. “New password” yeni şifrenizi yazacağınız kutucuk, “confirm password” yeni şifrenizi tekrar yazarak onaylayacağınız kısımdır. Kutucukları belirtilen şekilde doldurduktan sonra “update” diyerek şifrenizi değiştirmiş olabilirsiniz. Güçlü bir şifre için büyük – küçük harf / sayı kullanmanız önemlidir, ayrıca en az 8 karakterlik bir şifre hesap güvenliğinizi arttırır.

Sponsor Reklam

Uygulamadan yani telefon yada tabletten Roblox şifresi değiştirme: Uygulamayı açtığınızda sağ alt köşede yer alan “More” yazısına tıklayın.

Roblox Uygulamadan Şifre Değiştirme

 

Daha sonra aşağıya doğru inin ve “settings” yazısına tıklayın, resimde kırmızı çizgi ile gösterilmiştir.

Roblox Android Şifre Değiştirme

Daha sonra “Account Info” yazısına tıklayın.

Roblox Şifre Yardım

Artık şifrenizi değiştireceğiniz ekrana gelmiş oldunuz. Password yazan kutucuğun sağ yanındaki işarete tıkladığınızda şifre değiştirme ekranı açılır.

Roblox Yardım

Her zaman olduğu gibi işlemlerde anlamadığınız bir yeri yazının altında yer alan yorum kısmından bana sormaktan çekinmeyin.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

5 Yorumlar

  1. ben hesabımdan çıkış yaptım fakat şifremi kaydetmediğim için hesabıma giriş yapamadım bunun için hesabıma yeni bir şifre koymak istiyorum…

  2. Banu_Teymurova9999

    Şifremi değişdirmek istiyorum

  3. ben tableten girmek için şifre değiştirdim sonra şifremi unutum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.