Skype Şifremi Unuttum – Nasıl Geri Alabilirim

Microsoft Messenger’ın kapanarak Skype’a taşınmasından sonra artık herkesin bir Skype hesabı var. Oldukça beğenilen programın milyonlarca kullanıcısı var. Tabi birçok program kullanan kullanıcıların ise en büyük sorunlarından birisi unutulan şifrelerdir. Aklımızda tutmamız gereken o kadar şifre oluyor ki, şifre unutmak herkesin başına gelebiliyor. Bu yazımızda unuttuğunuz Skype şifrenizi nasıl geri alabileceğinizi ekran görüntüleri ile anlatıyoruz. Takıldığınız bir adım olursa yazı altında yer alan yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Skype şifrenizi program bilgisayarınıza yada cep telefonunuza kurulu ise programı açarak ve şifremi unuttum diyerek geri alabilirsiniz. Size anlatacağımız yöntem ise hem bilgisayar hem de akıllı telefonlar için geçerlidir ve en kolay yöntemdir. Aşağıda bulunan Skype Şifremi Unuttum butonuna tıklayın, açılan sayfanın ekran görüntüsü aşağıdaki gibi olacaktır. Bu ekranda e-posta adresinizi, kayıtlı cep telefonu numaranızdan birisini yazmanız gereklidir. Örnekte e-posta adresi yazılmıştır. Bilginizi girdikten sonra “Devam” butonuna tıklayın. Bu yazıya bastığınızda e-posta adresinize Skype tarafından bir e-posta gönderilecektir.

Skype Şifremi Unuttum

Skype Şifremi Unuttum
Skype Şifremi Unuttum

Gelen e-postanın ekran görüntüsü ise aşağıdaki gibi olacaktır. Burada “bu bağlantıyı takip etmeniz” yazan mavi renkli yazıya tıkladığınızda “şifre sıfırlama ekranı açılır”. Yada bir önceki adımda “Devam” dediğinizde yeni gelen sayfada çıkan “Kode” kısmına aşağıdaki resimde kırmızı işaretli kodu yapıştırmanız; şifre değiştirme ekranını açmanızı sağlar.

Sponsor Reklam
Skype Şifre Sıfırlama E-postası
Skype Şifre Sıfırlama E-postası

Şifre sıfırlama ekranı açıldığında “Parolayı Sıfırla” yazısına tıklayın.

Skype Parola Sıfırlama
Skype Parola Sıfırlama

Şifre sıfırlama penceresinde şifrenizi en az 8 karakterli olarak iki kez yazmanız gereklidir. Şifrenizi yazdıktan sonra sağ alt köşede olan “Kaydet” butonuna bastığınızda Skype şifrenizi sıfırlamış olursunuz.

Skype Şifre Sıfırlama
Skype Şifre Sıfırlama

Adımlarda takıldığınız bir yer olur, sorun yaşarsanız aşağıdaki yorum kısmından bize sorabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Nox Yakınlaştırma, Uzaklaştırma ve Döndürme

Sevilen android çalıştırıcı Nox ile ilgili yardım yazılarımız ve videolarımız sizler için devam ediyor. Bu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.