Anasayfa / Program Yardım / Snapchat Şifremi Unuttum – Nasıl Geri Alabilirim

Snapchat Şifremi Unuttum – Nasıl Geri Alabilirim

Popüler sohbet uygulaması Snapchat tüm dünyada milyonlarca kullanıcıya sahiptir. Hatta Whatsapp, Line gibi sohbet programları kadar ünlü olduğunu söyleyebiliriz. Bu yazıda size uygulamaya girişte sorun yaşarsanız, yani şifrenizi unutursanız nasıl Snapchat şifrenizi sıfırlayacağınızı ekran görüntüleri ile adım adım anlatacağız. Her zaman olduğu gibi adımlarda yaşadığınız bir sıkıntı yada sorun olursa yazı altında yer alan yorum kısmından bize sormaya çekinmeyin.

Sponsor Reklam

İlk olarak akıllı telefonumuzdan Snapchat’i açıyoruz. Açılış ekranında “Oturum Aç” diyerek bir sonraki adıma geçiyoruz.

Sponsor Reklam

Açılan ekranda kullanıcı adı veya e-posta adresinizi yazmalısınız. Yani Snapchat’e kayıt olurken seçtiğiniz kullanıcı adı yada kayıt olurken verdiğiniz e-postayı yazmalısınız. Bu bilgiyi yazdıktan sonra “Şifreni mi Unuttun?” yazısına tıklayın.

Bir sonraki adımda Snapchat sizden şifrenizi nasıl sıfırlamak istediğinizi soracak. En başta 2 seçenek sunulur telefon yoluyla yada E-posta yoluyla. Telefon yoluyla dediğinizde karşınıza yine 2 seçenek çıkar. Şifre sıfırlamak için size SMS ile yada arama ile ulaşabilirler. SMS yoluyla seçeneğini seçtiğinizde şifrenizi sıfırlamak için gerekli kod telefonunuza SMS olarak gelir. Biz bu yazıda e-posta yoluyla ilerleyeceğiz. E-posta yoluyla dediğinizde Snapchat’in internet sayfası açılacaktır.

Açılan snapchat web sayfasında tekrar e-postanızı yazmalısınız. “Ben robot değilim” kutucuğunu işaretledikten sonra sarı renkteki “Gönder” butonuna tıklayın. Bu e-posta hesabının bağlı olduğu Snapchat şifresini sıfırlamak için size bir e-posta gönderilecektir. Bu e-posta sayesinde şifrenizi sıfırlayabilir ve hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

İşlem sırasında karşılaşabileceğiniz sorunlar için ise soru cevap şeklinde bir liste hazırladık.

1- Snapchat şifre sıfırlama e-postası gelmiyor? Nadir de olsa Snapchat’ten gelen mail Gereksiz – Spam vb. isimdeki e-posta kutularına düşer. Burayı kontrol edin, genellikle şifre sıfırlama e-postası 10 dk. içinde size ulaşır.

2- E-postamı giriyorum hesap bulunamadı diyor? E-posta adresinizi yanlış yazdığınız için bu sorunla karşılaşıyor olabilirsiniz.

3- Snapchat şifremi unuttum e-postamı bilmiyorum hesabımı geri alabilir miyim? Bu durumda hesabınızı geri almak için Snapchat kullanıcı adınızı bilmelisiniz ve şifre sıfırlama isteğini cep telefonu numaranızdan gerçekleştirmelisiniz. Eğer bu bilgilerin hiçbiri yok ise en iyisi yeni bir hesap açmaktır. Bunun için Snapchat Kaydol yazımızdan yardım alabilirsiniz. Bilgilerinizi girerken her zaman kullandığınız bir e-postayı girmeyi unutmayın.

4- Şifremi unuttum Snapchat şifre sıfırlama SMS gelmiyor? Bu durum çoğu zaman Turkcell, Vodafone yada Türk Telekom’la biten anlaşmalardan kaynaklanıyor. Ayrıca telefon numaranız aynı kalıp operatörünüzü değiştirdiğinizde de bu tür sorunlar yaşayabilirsiniz. Genellikle sorunlar 1 hafta içinde çözülüyor. Beklemek istemiyorsanız e-posta ile sıfırlamayı tercih etmelisiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

MEmu Fotoğraf Yükleme

Sevilen Android çalıştırıcı uygulamalarından birisi olan MEmu ile ilgili yardım yazılarımıza devam ediyoruz. Daha önceden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.