Soru Bankası Programı İndir – Kaydol

MEB soru bankası programının dağıtımını durdurdu.

Öğretmenlerin en büyük dertlerinden biri olan soru hazırlama, sınav hazırlama gibi dertlerini kolaylaştıran bu program, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sunulmaktadır. Güncellemeleri de çıkan program öğretmenlerin işini kolaylaştırmak için ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Sponsor Reklam

Hemen öğrencileri uyaralım. Bu program sizler için değil, öğretmenler için hazırlanmıştır. İçinde soru bulunmaz, soru hazırlamak için yapılmış bir programdır. Siz öğrenciler için Deneme Sınavı programı ve Deneme Sınavı Soruları mevcuttur. Bunlara sitemizden ulaşabilirsiniz.

Soru Bankası programının en önemli özelliklerinden birisi öğretmenlerin soruları kaydederken birçok parametre kullanabilmesidir. Daha sonra sorulara ihtiyaç duyduklarında bu parametrelerle soruları listeleyebilirler. Program içinde kullanılabilen parametrelerden bazıları şunlardır: Ders, konu, altkonu, ünite, zorluk derecesi, doğru cevapları vb. birçok parametre mevcuttur. Ayrıca öğretmenler isterlerse soruların çözümlerini de program içine kaydedebilirler. Böylelikle çözümlü çalışma testleri de verebilme imkanları olur.

Sponsor Reklam

Soru Bankası programlarının tüm avantajlarını içeren programda; soru seçimleri gayet kolaydır. Sorular seçtikten sonra A, B gibi istediğiniz kadar farklı sınav kağıdı, soru kitapçığı oluşturabilirsiniz. Yıllar içinde kaydettiğiniz tüm soruları saklama ve ilerde kullanma imkanı sunmaktadır. Ayrıca Bakanlığın sunucularına sorularınızı aktararak diğer eğitimci arkadaşlarınızın da bu sorulara ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Yada program sayesinde diğer eğitimci arkadaşlarınızın hazırladığı soruları incelemek için indirebilirsiniz.

Programı kullanırken Word ve WinZip programları gerekmektedir. Bu programlar bilgisayarınızda kurulu değilse programı kullanmakta sıkıntı yaşabilirsiniz. WinZip programını sitemizden indirebilirsiniz. Word programı için ise Office paket programını kurmanız gerekmektedir. Bu konuda okul bilgi işleminden yardım alabilirsiniz.

Eğitimciler için güzel ve kullanışlı bir program olan Soru Bankasının kullanım klavuzu ve program için şifre alma adresi aşağıda sizlere bağlantılar verilmiştir. İşlerinizi kolaylaştıracak bu programı indirmenizi ve kullanmanızı tavsiye ederiz.

Soru Bankası Kullanma Klavuzu Soru Bankası Şifre Al

MEB-Soru-Bankasi-İndir-0

 

 

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

EBA Oyunları – Akıl Oyunları Oyna

Milli Eğitim Bakanlığının eğitici oyunlarını EBA web sitesi üzerinden paylaşmaktadır. Ben de sizlere tüm EBA …

3 Yorumlar

  1. bu ne abi yaaaaaaaaaaaaaa

  2. Ramazan Kozgül

    hiç güzel değil

    • MEB’in yaptığı soru bankası güzel değil ama burada ki sorulara sınavlara girmeden önce bakmakta fayda var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.