Summoner’s Gate Kaydol – Oyna

Köy, kale vb. savunma oyunlarında inanılmaz bir artış gözükmektedir. Özellikle Throne Rush ve Clash of Clans’ın başarısından sonra bu türden oyunlar şirketlerin yapım listesine eklenmişti. Artık hemen hemen her büyük oyun şirketinin bu tarz bir oyunu bulunmaktadır. İşte bu tür oyunlardan birisi olan Summoner’s Gate’i nasıl oynayacağınızı, nasıl savunma yapacağınızı, saldırı taktiklerinin ne olduğu vb. birçok bilgiye yazımızda ulaşabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Summoner’s Gate oyunu diğer oyunlardan ayıran iki büyük özelliği vardır. Bunlardan ilki 2.5D olmasına rağmen 3 boyutlu hissi veren ve oldukça kaliteli olan grafikleridir. Diğer özelliği ise hızlı adam üretme ve daha çok savaşma şansı sunan yapısıdır. Clan savaşlarının inanılmaz eğlenceli olduğu oyunda birçok Türk birliği bulunmaktadır. Birliğe katılmak için Clan Hall binasını yapmanız gerekmektedir. Clan Hall binasını ne kadar yükseltirseniz yardım miktarınızda o kadar artar.

Summoner’s Gate Nasıl Oynanır? Oyunda amaç binaları geliştirmek, asker araştırmalarını yapmak ve güçlü bir saldırı ordusu oluştururken, kule sayılarını ve seviyelerini arttırarak aynı zamanda güçlü bir savunma yapmaktır. Oyunun tek başınıza yapacağınız birçok görevi bulunmaktadır. Bu görevlerin bazıları bina ve araştırmalarla ilgilidir. Diğer görevler ise saldırı ve savunmalarla ilgilidir. Size ilerlemeli verilen harita oyun başında oldukça iyi kaynak sağlamaktadır. Üstelik fazla asker (kaynak) harcamadan bu bölümleri geçebilirsiniz. Oyunun başında mana ve wood (odun) kaynaklarına ihtiyaç duyarsınız. Binalar ve kuleler için odun, araştırmalar ve araştırma binaları için mana gerekir. Ayrıca görevlerle, haritanızda çıkan altın sandıklarıyla yada gerçek parayla elde edebileceğiniz gold (altın) biriktirmenizde fayda vardır. Seviyeler arttıkça inşaat süreleri uzadığı için inşaatçı almak önemlidir. İnşaatçı ise altın ile alınabilmektedir.

Sponsor Reklam

Oyunda ilk olarak kalenizi 4. seviye getirmeniz önemlidir. Dördüncü seviye kale yaptığınızda 5. seviye kaynak binaları yapabilirsiniz ve kaynak binaların kapasite dolma süresi 10 saatten fazlaya çıkar. Böylelikle kaynaklarınız oyuna giremediğinizde hemen dolmaz. Ayrıca “storage” seviyelerini bir an önce yükseltmeniz depolayabileceğiniz kaynak miktarını arttırır. Tabi bir yandan da kuleleri dikerek savunma yapmaya da başlayabilirsiniz. Quest’leri yani görevleri unutmayın. Bir yandan da görevleri yaparak hem seviye hem de ekstra kaynak kazanın. Gelişmenize oldukça fayda sağlayacaktır.

Summoners Gate Saldırı Taktikleri
Summoners Gate Saldırı Taktikleri

Summoner’s Gate savunma ve saldırı taktikleri: Oyunda en sağlam kulelerden bir tanesi mancınıktır. Özellikle düşük sevilerde aldığınız saldırılarından savunma galibi olmak için çok önemlidir. Aynı şekilde düşük seviyelerde ilk indirmeye çalışacağınız savunma kulesi mancınık olmalıdır. Savunma yerleşimi yaparken kuleleri birbirine çok yakın yapmanız doğru olmayacaktır. Çünkü bazı kuleler yakın mesafeye ateş etmezler. Ayrıca birbirlerine çok uzak da olmamalılar, aksi halde tek başlarına saldıranlar tarafından kolayca yıkılırlar. Saldırı yaparken karışık bir ordu her zaman daha iyi sonuç verir. En kısa sürede ana binanızı (castle – kale) yükselterek bina seviyelerini açmalı ve daha yüksek seviye binalar yapmalısınız. Barracks (kışla) seviyesi üretebileceğiniz asker çeşitliliğini arttırır. Daha yüksek seviye daha güçlü askerler demektir. Ayrıca saldırı taktiği açısından en önemli bina War Camp’dır. Bu bina savaşa götürebileceğiniz asker sayısını arttırır ve seviyeniz ilerledikçe birden fazla yapabilirsiniz. Saldırı da olsa savunma da olsa en önemli taktik sizin zekanız ve sabrınızdır. Size birisi saldırdığında askerlerinizi toplayın, büyülerinizi hazırlayın, asker geliştirmelerini yapın ve intikamınıza doğru öyle yola çıkın.

Oyuna girmek ve oynamak için aşağıda bulunan Summoner’s Gate Kaydol butonuna tıklamanız, açılan sayfada facebook hesabınızla giriş yapmanız yeterlidir. Oyunla ilgili tüm soru ve yardım isteklerinizi aşağıda bulunan yorum forumları ile bize iletebilirsiniz.

Summoner’s Gate Kaydol

Summoners Gate
Summoners Gate

 

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

The Third Age Kaydol – Oyna

Gerçek zamanlı strateji oyunlarını sevenler için R2 Games firmasından oldukça iddialı ve oynaması keyifli bir …

1 yorum

  1. harun bakır

    kaçkez sizden denedim kassızlık etmeyin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.