The Kings Of Tower Kaydol – Oyna

Kule oyunları içinde en eskilerden birisi olan The Kings of Tower yenilenen arayüzü ile yepyeni bir oyun gibi karşımıza çıkıyor. Facebook üzerinden oynanan oyunun onbinlerce aktif oyuncusu bulunmaktadır. Oyun hakkında bilgi, taktik ve daha fazlası bu yazıda sizlere sunulacaktır.

Sponsor Reklam

Genel kule oyunlarının aksine oyun oldukça zordur. Oyun içinde bir çok şeyi geliştirebilir, kahraman yetiştirebilir, diğer oyuncularla denizde kapışabilir, PvP savaşı yapabilir, askerlerinizle diğer oyuncuların kalesini ele geçirebilirsiniz. Üstelik bunlardan çok daha fazlasını oyun içinde bulabilirsiniz.

The Kings of Tower’da 4 farklı asker tipi bulunmaktadır. Ve bu askerlerin birbirlerine üstünlükleri ve zayıf noktaları yer almaktadır. Kulelerin ve askerlerin özelliklerini aşağıda sizler için listeledik.

Sponsor Reklam
  • Archer: Okçu tipi kuledir. Geliştirmeleri yapıldığında oldukça menzili yüksek bir kuleye dönüşür ve çok uzaktan dahi düşmanları vurabilir.
  • Warior: Güçlü ve dayanıklı askerler yaparak hem akın akın gelen düşmanları durdurabilir, hem de düşmanları güçlü saldırıları ile öldürebilirler.
  • Canonner: Topçu kulesi sayıca fazla olan düşman askerlerine aynı anda zarar vermesi nedeniyle tercih edilir. Eğer düşman sayısı fazla ise bu kuleyle düşmanlara aynı anda zarar vererek öldürebilirsiniz.
  • Mage: Büyücü kulesi özellikle yüksek seviye düşman askerlerine karşı çok güçlüdür. En son araştırmalarından bir tanesi ile düşmanı çok geriye yollayabileceği gibi tek bir ölümcül darbe de vurabilir.

Oyunun başlarında kuleleriniz gelişmemiş bir şekilde başlarsınız. Zamanla kulelerin seviyesini, özelliklerini ve geliştirmelerini arttırabilirsiniz. Oyunda birçok ham madde, materyal bulunmaktadır. Bunları dengeli bir şekilde edinmek ise oldukça güçtür. En çok zorlanacağınız konulardan bir tanesi budur. The King of Towers’da 4 farklı kahraman yer almaktadır. Bu kahramanlar her bir kule için bir tanedir ve sırayla Warior (oyun başında verilir), Archer, Mage ve Cannoner’dır. Kahramanların 3 tanesini ayrıca canavar haritalarına götürebilirsiniz.

Oyun İngilizce olduğu için size bina isimlerini ve ne işe yaradıklarını listeleyerek yardımcı olmak istedik.

Hall of Herous: Kahramanlarınızı görebilir, yeni kahraman alabilir, kahramanlara ait askerleri “Soldier” kısmından geliştirebilirsiniz. Ayrıca “Agument” ile hero özelliklerini arttırabilir, “Talent” kısmında yetenek öğretebilir ve “Upgrade” kısmında kahramanınızı geliştirebilirsiniz. Kahramanlara kıyafetlerini de buradan giydirip, kıyafetlerin seviyesini “Enhance” diyerek yükseltebilirsiniz. “Dissamble” ise artık kullanmak istemediğiniz kıyafetleri geri dönüşüm ile harcadığınız altını geri alırsınız.

Prison: Bu binayı 35. seviyede açarsınız ve diğer oyuncuları hapsederek onları yağmalamanızı sağlar. Yağma sırasında altın ve materyal elde edebilirsiniz. Ayrıca tutsağınız kaçmadığı müddetçe size ekstra Batte Point (savaş gücü) sağlar. Esiri her 1 saatte korkutarak ekstra materyaller elde edebilirsiniz. Fakat bu işlemi 3 defa yaptığınızda esiriniz kaçacaktır. Günde 8 saldırı ve aynı 4 esir alma hakkınız vardır.

Dock: Liman yeni bölgeler keşfederek materyal, altın ve savaş gücü kazanmanızı sağlayan kısımdır. Ücretsiz olarak bir bölgede 3 kez yelken açabilir, bu işlemi de günde 5 kez yapabilirsiniz. Yani günlük 15 yelken açma hakkınız vardır. İlk başlarda asker sayısına odaklanmanız savaş kazanmanız için önemlidir.

Tavern: Taverna’da ilk önce 2 kartı çıkartmak için seçim yaparsınız sonra da 2 kart seçersiniz. Burada oyunun hile yaptığını ve hep en kötü materyallerin çıktığını söyleyelim.

Forge: İki kısma ayrılır. Forge kısmında materyalleri birleştirirsiniz. Uzun süre birleştireceğiniz tek şeyler, Jewel (mücevher) olacaktır. İkinci kısımda ise kıyafet veya silah parçaları birleştirmek için kullanılır.

Fighting Pits: Arenadır ve 72 saatte bir sıralama ödülleri verilir.

Training Ground: İki kısma ayrılır ilk kısımda kahramanlara deneyim puanı kazandırılır. İkinci kısımda ise kahramanlara mücevher yerleştirilir.

Supply Station: 8 saattlik süre sonunda materyal kazanılır.

Manor: Kahraman deneyimi, altın, deneyim ve ekipman geliştirmek için materyal elde etmek için çiftçilik yapılır. Kaç çiftlik alanı açıksa gelir o kadar yüksek olur. Fakat aynı anda tek bir ürün için geliştirme yapılabilir.

Jewel Crafter: Mücevher ve Tear of Shiva (Shivanın gözyaşları) elde etmek için altın harcanır. Tear of Shiva kahramanda bulunan “soldier” kısmındaki geliştirmeler için kullanılır. Ayrıca ilerleyen seviyelerde “kule” yetenekleri geliştirmek için kullanılır. Oldukça önemlidir. Bu kısımla ilgili bir taktik vermek gerekirse günlük bir “ücretsiz” hakkınızı yüksek seviye altın isteyen bir yerde bırakarak kullanmınızdır. Bu şekilde 3200 altın harcamadan yada 1600, 800 bir bedava araştırma yaparsınız.

Oyunla ilgili olarak daha sonra size kendi uyguladığımız taktikleri ve yöntemleri de anlatacağız. The King of Towers ile ilgili soru sormak isterseniz yorum forumlarını kullanarak bize iletebilirsiniz. The King of Towers Oyna butonu aşağıda yer almaktadır, tıklayarak hemen siz de bu eğlenceli oyuna başlayabilirsiniz.

The King of Towers Kaydol – Oyna

The-King-of-Towers

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

The Third Age Kaydol – Oyna

Gerçek zamanlı strateji oyunlarını sevenler için R2 Games firmasından oldukça iddialı ve oynaması keyifli bir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.