Tropic Storm Saldırı ve Savunma Taktikleri

Oldukça zevkli olan Tropic Storm oyununda geçemediğiniz seviyeleri geçmenizi sağlayacak youtube videoları, size sunulacak en iyi savunma ve saldırı taktiklerini bu yazıda sunacağız. Oyunla ilgili aklınıza takılan, öğrenmek istediğiniz her şeyi de bize buradan yorum gönder diyerek sorabilirsiniz. Biz de zevkle bu oyunu oynuyoruz ve size yardımcı olmak için en kısa sürede geri dönüş yaparız.

Sponsor Reklam

Tropic Storm Saldırı Taktikleri Binalar: Hiçbir Tropic Storm savunması geçilmez değil, bunu bilerek saldırı binalarınızı ve araştırmalarınızı geliştirmeniz önemlidir. Çünkü oyunda asıl önemli olan saldırı gücünüzün her zaman iyi olmasıdır. Aksi takdirde ada veya oyunculardan yağma yapamaz; teçhizat ele geçiremez ve tıkanıp kalırsınız. Bu nedenle Çıkarma Gemilerinizi asker tipinize göre yükseltin. Mesela 2 tank için çıkarma gemisi 16 seviye yeterlidir. 17. seviye getirmenizin önemi yoktur. 24 seviyeye getirebilecek düzeye gelmeden yükseltmenizin anlamı yoktur. Boşu boşuna seviye alır ve daha güçlü rakipler, adalarla baş etmek zorunda kalırsınız. Aynı örneği pala içinde verebiliriz. 14. seviye çıkarma gemisi limitiniz varsa 15 olana kadar çıkarma geminizin seviyesini 12’de tutun. 12 seviye çıkarma gemisi de 14 seviye çıkarma gemisi de 4 tane pala alabilir. Saldırınızın sürekli güçlü olmasını istiyorsanız dengeli ve seviyeli çıkarma gemileri önemlidir. 32. seviyede en az 2-3 tane 16. seviye çıkarma gemisi tank sayısı için önemlidir. Ayrıca saldırılarda kullanmak üzere enerji ihtiyacını karşılamak için Muhrip’i de geliştirmeniz önemlidir. Askeri teçhizat deposu binası ise araştırmalar açısında önemlidir.

Tropic Storm Süper Güçlü Savunma
Tropic Storm Süper Güçlü Savunma

Tropic Storm Saldırı Taktikleri Araştırmalar: Araştırmaları yapmak için askeri teçhizat deposu seviyeniz önemlidir.

Sponsor Reklam
 • Yaylım Ateşi: Hem adalara hem de oyunculara saldırırken en büyük kozunuz olacak. Seviyesini hep en yüksekte tutmanız önemlidir. 35 seviyede zorlaşan adalarda yaylım ateşiniz yeterince güçlü değilse ünite kaybetmeden adaları geçemezsiniz.
 • Bomba: Yine hem adalara hem de oyunculara saldırırken akıllı kullanıldığında savaşı kazanmanızı sağlayacaktır. Araştırmalardan her zaman en üst seviye de tutmanız önemlidir.
 • Nitrojen: Özellikle diğer oyuncuların adalarına saldırırken tam askerlerinizin, birimlerin önündeki savunmalara atın. Dondukları için askerlerinize ateş edemezler ve sizin askerleriniz de savunma binalarını bu sürede yıkarlar. Sürekli en üst seviyede tutulmasında fayda var.
 • Tank: Oyun sonuna kadar en çok kullanılan birliklerden birisi olacak. Bu nedenle altınınız biriktikçe, seviyenizi de hesaba katarak yükseltmeniz de fayda vardır. Unutmayın seviyesi yükseldikçe “bindirme” maliyetiniz ve saldırı başlatma maliyetiniz artacaktır.

Tropic Storm Savunma Taktikleri: Bu oyunda hiçbir savunma geçilemez değildir. Çünkü her savunmanın illaki bir zayıf noktası vardır. Oyun için de %80 bonustan 3 tane biriktirmiş birisini ne yaparsanız yapın savunamazsınız. Peki o zaman hiç savunma binası yapmayalım mı? Tabi ki yapmalı ve geliştirmelisiniz, fakat savunmanızı geliştirirken olabildiğince az açık verecek şekilde geliştirmelisiniz. Oyunda savunma için geliştirmeniz gereken binaların listesini ve önem sırasını verdik.

 • Sığınak: Saldırılarda kaybettiğiniz kaynak miktarını azaltır. Karargahdan sonra ilk yükseltmeniz gereken savunma binasıdır. Sürekli karargah ile aynı seviyede tutmaya çalışın.
 • Roket Bataryası: Seviyesinin ortalama düşman Yaylım Ateşinin tek atışla yok edemeyeceği kadar yüksek olmasına dikkat edin. Ayrıca yakınına başka bina (savunma yada üretim fark etmez) koymamaya özen gösterin. Çünkü saldırı yapan kim olursa olsun ilk roket bataryasını hedef alır.
 • Raylı Top: Tanklara karşı çok etkili olduğu için tank ile saldıranların roket bataryasından sonra 2. hedefi raylı toptur. Pala ile saldıranlar raylı toptan ziyade “alev fırlatma makinesini” yok etmeye yada nitrojen ile dondurmaya çalışırlar. Seviyesi tek bir “yaylım ateşi” ile yok edilemeyecek kadar yüksek olmalıdır.
 • Keskin Nişancı Kulesi: Kulenin en büyük avantajı dayanıklığının fazla olmasıdır. Az kaynak ile yüksek dayanıklıkta savunma yapar ve menzili geniş olduğu için tüm saldırı ünitelerine karşı etki gösterir.
 • Havan Topu: Çok etkili olmasalar da kendilerine göre avantajları vardır. Havan topu çok güzel Pala, Asker Jack, Çavuş Dozer ve Rokit indirebilir. Ama dibine gelen birliklere ateş edemez.
 • Makineli Tüfek: Önüne gelen askerlerin tümüne birden ateş etme avantajına sahiptir. Kısa menzili ve dayanıklılığının az olması dezavantajıdır.
 • Alev Fırlatma Makinesi: Özellikle palaları durdurmada çok etkilidir. Menzilleri çok kısa olduğu için tanklara karşı hiç etkisi yoktur.

Aşağıdaki video da işinize yarayacak ekstra bilgiler mevcuttur.

Tropic Storm oyununda bazı seviyeleri geçmek oldukça zordur. Bu seviyeleri nasıl geçebileceğinizi gösterdiğimiz ve anlattığımız videolar aşağıdadır. Tropic Storm 35. seviye, 36. seviye, 37. seviye ve 38. seviye nasıl geçilir, aşağıda videolarda taktikler mevcuttur.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Brawl Stars Kupa Yolu Karakterlerinin İncelemesi

Türkiye birinciliği ve dünyada ilk 200 de yer alan indirkaydol.com hesabının sahibi olarak sizlere Brawl …

1 yorum

 1. saldırı ekibini 3.levela nasıl yükselticem cevap bekliyorum teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.