Twitter Şifre Değiştirme

Sosyal ağlar içinde en çok kullanılanlardan bir tanesi olan Twitter’da şifremi değiştirmek istiyorum diyorsanız, kesinlikle doğru yerdesiniz. Twitter şifrenizi nasıl değiştireceğinizi bilmiyorsanız, aşağıda ekran görüntüleri ile bu işlemi nasıl yapacağınızı anlatıyoruz. Detaylı olarak anlattığımız bu işlemle ilgili yaşadığınız tüm sorunları bize yazı altında bulunan yorum kısmından bize iletin, size en kısa sürede yardımcı olunacaktır.

Sponsor Reklam

Twitter şifrenizi unuttuysanız burada anlatılan şekilde şifrenizi değiştiremezsiniz. Unutulan şifre için daha önceden sizler için hazırladığımız Twitter Şifremi Unuttum yazımızdan yardım alabilirsiniz. Şifre değiştirmek için ilk önce hesabınıza giriş yapmalısınız. Aşağıda bulunan Twitter Şifre Değiştirme butonuna tıklayın, hesabınıza giriş yapın ve daha sonra sağ üst köşede Twitter resminize tıklayın ve “Ayarlar” kısmına tıklayın. Aşağıdaki ekran görüntüsünde “kırmızı” çizgi ile tıklamanız gereken yer gösterilmektedir.

Twitter Şifre Değiştirme

Twitter Şifre Değiştirme

Ayarlar sayfası açıldığında sol tarafta “Şifre” sekmesi bulunmaktadır. Aşağıda kırmızı çizgiyle altı çizilen şifre kısmına tıklayın.

Sponsor Reklam
Twitter Şifremi Değiştirmek İstiyorum

Bu ekranda en başa mevcut şifrenizi yazmanız gerekmektedir. Yeni şifre ve şifre doğrulama kısmına ise yeni belirlediğiniz şifreyi yazmalısınız. Burada dikkat etmeniz gereken yeni şifrenin yanındaÇok Güçlü” yazmalıdır. Bunun anlamı şifrenizin kolay olmadığı ve şifrenizin tahmin edilmesi, hesabınızın çalınmasının zor olduğunu gösterir. Çok güçlü bir şifre için büyük küçük harf, sayı ve özel karakter olmalıdır. Ayrıca en az 8 karakter çok güçlü bir şifre için gereklidir. Örnek bir çok güçlü şifre: 1ndir@K4ydol – lütfen bu şifreyi kullanmayın, kendiniz aklınızda kalıcı bir şifre seçin.

Twitter Şifresi Nasıl Değiştirilir

Her zaman her konuda sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.