Windows 10 Masaüstü Simgeleri Nasıl Çıkarılır?

Windows 10 ile ilgili yardım yazılarımıza devam ediyoruz. Bu yazıda sizlere Windows 10’da masaüstü simgelerini nasıl çıkartırsınız bunu anlatacağız. Bilgisayar, Geri Dönüşüm Kutusu, Kullanıcı Dosyaları, Ağ ve Denetim Masası simgelerini bu yazıda ekran görüntüleri ile nasıl göstereceğinizi anlatıyoruz.

Sponsor Reklam

Windows 10 Masaüstü simgeleri nasıl gösterilir? İlk önce boş bir yerde masaüstüne sağ tıklayıp “Kişiselleştir” yazısına tıklayın.

Windows 10 Masaüstü Simgeleri
Windows 10 Masaüstü Simgeleri

Açılan sayfada sol tarafta bulunan “Temalar” kısmına tıklamanız gerekmektedir.

Sponsor Reklam
Windows 10 Masaüstü Simgeleri Nasıl Çıkarılır
Windows 10 Masaüstü Simgeleri Nasıl Çıkarılır

Temalar’a tıkladığınızda sağ tarafta “Masaüstü simge ayarları” yazısı çıkacaktır. Buraya tıkladığınızda ise bir pencere açılacak ve masaüstüne ekleyebileceğiniz simgeler çıkacaktır. Bu simgeler Bilgisayar, Kullanıcı Dosyaları, Ağ, Geri Dönüşüm Kutusu ve Denetim Masası’dır. Hangilerinin gözükmesini istiyorsanız yapmanız gereken sadece yanlarındaki kutucukları işaretlemek ve “Tamam” butonuna tıklamaktır.

Windows 10 Masaüstü Bilgisayarım ikonu
Windows 10 Masaüstü Bilgisayarım ikonu

Masaüstü simgeleri nasıl değiştirilir? Masaüstünüzde bulunan simgeleri çıkardıktan sonra isterseniz bu simgeleri değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak için de yine aynı şekilde masaüstünde sağ tıklayın > Kişiselleştir > Tema > Masaüstü simge ayarı ekranına gelin. Burada değiştirmek istediğiniz simgenin üzerine tıklayın ve hemen altında yer alan “Simge Değiştir…” butonuna tıklayın. Açılan pencerede sistemin kendine ait simgeleri vardır. Buradan istediğinizi seçebilirsiniz. Eğer kendi istediğiniz bir simgeyi kullanmak istiyorsanız dosya uzantısı “ico” olmalıdır. Jpg, gif gibi resimleri ikon olarak atayamazsınız.

Windows 10 Masaüstü Simgeleri Nasıl Değiştirilir
Windows 10 Masaüstü Simgeleri Nasıl Değiştirilir

Windows 10 ile ilgili yardım yazılarımız devam edecektir. Takıldığınız, öğrenmek istediklerinizi bize sorabilirsiniz. Ayrıca yine istediğiniz yardım yazılarını da bize aşağıdaki yorum kısmından iletin sizler için ekran görüntülü, ayrıntılı yardım yazıları hazırlayalım.

Videolu anlatım aşağıdadır!

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.