Windows 8.1 Yükseltme Yardımcısı

Microsoft firması çıkardığı her yeni işletim sistemi ile daha fazla donanımsal özellikler istemektedir. Üstelik istediği özelliklerin ne olduğunu anlamak bile bazen mümkün olmamaktadır. Özellikle Windows 8’den bilgisayarını Windows 8.1’e yükseltmek isteyen kullanıcılar bu problemi oldukça yaşadılar. Sizlere sunacağımız Windows 8.1 Yükseltme Yardımcısı programı ile bu işlemleri kolay bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz. Çünkü program bilgisayarınızın donanımsal özelliklerini incelemekte ve buna göre eksik olan donanımı tespit etmektedir.

Sponsor Reklam

Size sunacağımız bu program sadece Windows 8 ve Windows 7 işletim sistemine sahip olan bilgisayarlarda çalışmaktadır. Eğer bilgisayarınızda Windows 8 yada Windows 7 var ise ve bunu 8.1 sürümüne yükseltmek istiyorsanız bu işi program sayesinde kolaylıkla yapabilir yada yapamıyorsanız nedenini öğrenebilirsiniz. Kişisel deneyimimi burada sizlerle paylaşmak isterim. Kesinlikle Windows 8.1, Windows 8 sürümünden daha iyidir. Özellikle sağ alt köşeye tekrar gelen “Başlat” menüsü daha önceki Windows sürümlerinden aşina olduğumuz yapıyı bize tekrar vermiştir. Ayrıca çok daha hızlı ve güvenli bir sürüm olan 8.1’i kurduğunuza kesinlikle pişman olmazsınız.

Windows 8.1 sürümü Windows 8 kullanıcıları için tamamen ücretsiz olarak bu program sayesinde kurulabilir. Windows 7 sürümüne sahip kullanıcılar için Windows 8.1 ücretlidir.

Windows 8.1 Yükseltme Yardımcısı İndir

Windows 8.1 yükseltme programı kullanmak için ilk yapmanız gereken yukarıda yer alan butonuna basmaktır. Açılan sayfa Microsoft’a aittir ve mor renkli Windows 8.1. yükseltme yardımcısı indir butonuna basarak programı bilgisayarınıza indirin. Program indikten sonra iki kez tıklayarak programı çalıştırın. Aşağıdaki gibi bir ekran görüntüsü elde edeceksiniz.

Sponsor Reklam
Windows 8.1 Yükseltme Yardımcısı İndir
Windows 8.1 Yükseltme Yardımcısı İndir

Program hesaplamaları ve gerekli denetimleri yaptıktan sonra size kısa bir rapor sunacaktır. Bu rapor sayesinde bilgisayarınıza Windows 8.1 yükleyip yükleyemeyeceğimizi öğrenebilirsiniz. Aşağıda verilen örnek resmi sizler için açıklayalım ki size sunulan raporu anlamanız daha kolay olsun.

Windows 8.1 Yükseltme Yardımcısı Nasıl Kullanılır
Windows 8.1 Yükseltme Yardımcısı Nasıl Kullanılır

Raporda özellikle bilgisayarınızda kullandığınız program ve uygulamaları Windows 8.1 kurduktan sonra kullanıp kullanamayacağınız bilgisi size verilmektedir. Mesela bilgisayarda bulunan 12 uygulamanın 8.1 sürümü bulunmaktadır. En altta belirtilen uyarıda aynı şekilde bundan bahsetmektedir. Bu programlar uyumlu da olsa tekrar kurmanız gerekebilir. Ayrıca 2 öğeyi gözden geçirin dediğinde aşağıda bulunan “Uyumluluk ayrıntılarına bakın” seçeneğinde ayrıntılı olarak görebilirsiniz. Aşağıdaki ekran görüntüsü işinizi kolaylaştıracaktır.

Windows 8.1 Yükseltme Yardım
Windows 8.1 Yükseltme Yardım

 

Windows 8.1 Yükseltme Yardım programı sizden kurulum sırasında nelerin değişeceğini bilgisini seçmenizi isteyecektir. Buradaki 3 seçenekten size uygun olanı seçin. Yalnızca kişisel dosyalarınızın tutulması daha sağlıklı bir kurulum yapılmasını sağlayacaktır.

Windows 7'yi Windows 8'e Yükseltmek
Windows 7’yi Windows 8’e Yükseltmek

Son olarak Windows 8 sahipleri için kurulum başlatma ekranı gelecektir. Windows 7 kullanıcıları için ise ücret bilgisi sunulacaktır. Windows 7’ye sahip bilgisayarlar bu program ile ücretsiz bir kurulum yapamazlar. Program ile ilgili yada Windows’unuzla ilgili sorunları bize yorum göndererek iletebilirsiniz.

Windows 8.1 yükleme sorunlarının çözümleri için videomuzu izleyebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Rufus İndir

Bilgisayar araçları içerisinde en kullanışlı olanlardan birisi kuşkusuz Rufus programıdır. Bu program ile USB disk …

8 Yorumlar

  1. ABİ BEN WİNDOWS 8DİM FORMAT ATTIRDIM ŞUAN WİNDOWS 7 OLDU WİNDOWS 8 ZE NASIL GEÇE BİLİRİM

  2. benim windows 7 ve windows 8 e yükseltirken şu anda bağlantı kuramıyoruz diyor internetimde var ne yapabilirim lütfen acillll

  3. çok teşekkür ederim saşol iui günler

  4. çok teşekkür ederim sağolun iyi günler

  5. Sen de sağol, sana da iyi günler.

  6. Ertuğrul Recep Kocaman

    Windows 7’den Windows 8’e yükseltiyorum, USB hazırlandı… Her şey yüklü fakat yarıda takılıyor, neden?

  7. abi pc kendını yenıden baslattı ama wındows amblemı geldı alttakı yuvarlak kutucuklar fılan hıcbırı gelmıyor oyle kalıyor pc

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.