Windows 8 Masaüstü Simgeleri Nasıl Çıkarılır?

Windows 8 ve Windows 8.1 işletim sistemi kullanan site ziyaretçilerimiz için yardım yazılarımız devam ediyor. Bu yazıda masaüstü simgeleri Bu Bilgisayar, Geri Dönüşüm Kutusu, Belgelerim (Kullanıcı Klasörü), Denetim Masası ve Ağ simgelerini nasıl çıkartacağınızı ekran görüntüleri ile anlatıyoruz.

Sponsor Reklam

İşleme başlamak için ilk önce masaüstünde boş bir alana sağ tıklayın. Aşağıdaki gibi bir ekran görüntüsü gelecektir, burada en aşağıda “Kişiselleştir” yazısına tıklayın.

Windows 8 Masaüstü Simgeleri Nasıl Çıkarılır
Windows 8 Masaüstü Simgeleri Nasıl Çıkarılır

Karşınıza gelen ekran bilgisayarınızın temasını, kullanım ekranlarını değiştirebileceğiniz ayarlar kısmıdır. Bu ekranda sol menüde yer alan “Masaüstü simgelerini değiştirin” yazısına tıklayın.

Sponsor Reklam
Windows 8 Masaüstü Bilgisayarım ikonu
Windows 8 Masaüstü Bilgisayarım ikonu

Açılan pencere “Masaüstü Simge Ayarları”dır. Bu pencerede “Bu Bilgisayar”, kullanıcı adınızdan oluşan belgelerim “Kullanıcı Dosyaları”, Denetim Masası ve Ağ ikonlarından hangisinin gözükmesini istiyorsanız yanındaki kutucuğu işaretleyin. Daha sonra tamam butonu ile pencereyi kapatırsanız, masaüstü simgeleri hemen gözükecektir.

Windows 8 Masaüstü Simgeleri
Windows 8 Masaüstü Simgeleri

Masaüstü simgeleri nasıl değiştirilir? Eklediğiniz bu simgeleri değiştirmek ve farklı simgeler kullanmak istediğinizde ise aynı ekrana tekrar gelmelisiniz. İlk önce değiştirmek istediğiniz simgeyi tıklayın, daha sonra “Simge Değiştir” butonuna tıklayın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran görüntüsü gelecektir. Bu ekranda onlarca farklı simge resmi bulunmaktadır. Aslında bunların hepsi birer “ikon”dur. Eğer kendinize özel bir “ikon” kullanmak istiyorsanız, bu resmin uzantısının “ico” şeklinde olması gerektiğini unutmayın. Jpg, png ve gif uzantılarını simge olarak kullanamazsınız. Simgeyi kendiniz eklemek isterseniz “Gözat” diyerek bulup ekleyebilirsiniz. Simgeyi seçtikten sonra “tamam” diyerek değiştirme işlemini tamamlayın.

Windows 8 Masaüstü Simgeleri Nasıl Değiştirilir
Windows 8 Masaüstü Simgeleri Nasıl Değiştirilir

Konuyla ilgili yada diğer Windows 8 ve Windows 8.1 ile ilgili sorularınızı bize aşağıdaki yorum kısmından iletebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.