Windows Live Messenger İndir – Kaydol

Windows Live Messenger artık yerini Skype’a bıraktı. Messenger artık kullanılmamaktadır. Skype indirmek için http://www.indirkaydol.com/skype-indir-kaydol/ bu yazımızdan yardım alabilirsiniz.

Sohbet programları içinde kuşkusuz en çok kullanılan Windows Live Messenger’dır. Daha çok kısa bir ad verilerek, Messenger (mesincır) adıyla bilinmektedir. Programın indirilmesi ve kurulması ile ilgili bilgiler yazımızda bulunacaktır. Ayrıca Messenger kayıt olma işlemiyle ilgili videolu yardım sayfamızın bağlantısını bulacaksınız.

Sponsor Reklam

Microsoft’un yıllardır sohbet programı olarak geliştirdiği sürekli güncellediği program, bir sohbet programında aradığınız birçok özelliğe sahiptir. En önemli sürüm değişikliğini ise Windows Live Messenger ismine geçtiğinde yapmıştır. Görselliği arttıralan, kullanımı kolaylaştırılan, video ve sesli sohbetin kalitesi arttırılan program büyük ilgi görmüştür. Özellikle ülkemizde sohbet programları içinde en çok kullanılan programdır.

Programın genel özelliklerinden sıralarsak:

Sponsor Reklam
 • Sesli ve videolu sohbet yapılabilir.
 • Çevrimiçi durum değiştirebilir.
 • Sadece belli kişilere geçici ve kalıcı engel kolunabilir.
 • Çevrimdışı görünür iken mesajlaşılabilir.
 • Sesli mesaj bırakılabilir.
 • Program içinde yüz mimikleri resim veya animasyon olarak iletilebilir.
 • Program içinde e-posta gönder denilebilir.
 • Gelen e-postalarınız hakkında uyarı alabilirsiniz.
 • Adres defterinde gruplama yapabilirsiniz.
 • Birden fazla kişiyle grup sohbet yapabilirsiniz.
 • Sohbet geçmişini isterseniz kaydedebilirsiniz.

Daha birçok özelliği olan program sürekli yenilenmeye devam etmektedir. Fakat, Microsoft’un aldığı bir kararla artık destek verilmeyecektir ve Skype programına geçiş yapılacaktır. Skype’a geçiş sırasında e-posta hesabınız, kişi listeniz ve diğer Windows Live Messenger’da olan özellikleriniz programa geçebilecektir. Skypa kullanımı ve Skype’ye geçiş ile ilgili yardım videolarımız yine sitemizden yayınlanacaktır.

Windows Live Messenger’a giriş yapabilmek için bir e-posta hesabınız olmalıdır. Microsoft’a bağlı e-posta uzantılarından birisine sahip olmalısınız. Bunun için sizde bu e-postaları nasıl alacağınızı gösteren sayfaların bağlantıları bulunmaktadır. Outlook Kaydol ve Hotmail Kaydol bağlantıları size bu işlemlerin nasıl yapılacağınız gösterecektir. Her sayfada sesli yardım videoları bulunmaktadır.

Windows Live Messenger’da en çok kullanılan e-posta hesabı “Hotmail”dir. Aşağıdaki video Hotmail’e nasıl kayıt olunacağını anlatan sesli ve ekran görüntülü videodur.

Windows Live Messenger Nasıl İndirilir ve Nasıl Kurulur?

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Holla Rastgele Görüntülü Sohbet İndir – Kaydol

indirkaydol sitesi olarak sizlere yeni ve eğlenceli uygulamaları tanıtmaya devam ediyoruz. Özellikle iletişim programlarımıza son …

14 Yorumlar

 1. Sonunda kayıt olabildim.

 2. çok güzeldi

 3. fece anasıl açlır

 4. nasıl fece acarım

 5. ya beyler bunu nası kaydoluyoz ya

 6. maraşlı tolga

  saol kardeş senin sayende msn windows live kolay kayır oldum saol

 7. Güven Dağcı

  oynanmıyor

 8. lütfen kayd olmak istiyorum

 9. kayd olabilirmiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.