Windows Update Sorunları Nasıl Düzeltilir

Microsoft işletim sistemi Windows’da sıkça karşılaşılan sorunlardan birisi ise Windows güncellemelerini alamamaktır. Bu sorunun bir çok nedeni var iken, çözümü için bu yazıda sizlere gerekli tüm yardım sağlanacaktır. Olası nedenler ve tüm çözüm yollarını sizlere adım adım ekran resimleri ile anlatacağım.

Sponsor Reklam

Windows Update alamıyorum: Sorunun ilk nedeni Windows’unuz etkinleştirilmemiş olmasıdır. Bunun nedeni ise bilgisayarınızın seri numarasının orijinal olmamasından kaynaklanmaktadır. Bu sorunun çözümü ise ya orijinal bir seri numarası almak yada Kmspico gibi crack programları ile bu işlemi gerçekleştirmektir. Ne yazık ki sitemde “crack” programlar paylaşamıyorum. Bu nedenle crack sitelerinden programı edinip etkinleştirmeyi yapabilirsiniz.

Windows Update Hata Kodları ve Çözümleri: En çok karşınıza çıkan Windows Update hata kodları 0x80242006, 0x80244018, 0x80D02002, 0x80246017, 0x80240438, 0x80070070, 0x8007000D, 0x80246008, 0x80096004, 0x80070020 bunlardır. Tüm bu hatalar Windows Update Sorun Giderici programı ile düzeltilebilmektedir. Bu programı aşağıda bulunan Windows Update Sorun Giderici İndir butonundan son sürümünü indirmek için Microsoft’un sitesine yönlendirileceksiniz.

Sponsor Reklam

Windows Update Sorun Gidericisi İndir

Açılan sayfa Microsoft’un kendi orijinal sitesidir ve programın son sürümü, her işletim sistemi için ayrı ayrı sunulmaktadır. İndirmeye başlamak için yazının aşağısında bulunan “Hangi İşletim Sistemini Kullanıyorsunuz” yazısının cevabını işaretlemelisiniz. Yani Windows 10, Windows 8.1 yada Windows 7 hangisini kullanıyorsanız tıklayın. Hemen altında indirme için size bağlantıyı verecektir. Mavi renkle yazan “Windows Update Sorun Giderici’yi İndirin” yazısına tıklayarak programı masaüstünüze indirin.

Programı indirdikten sonra iki kez tıklayarak çalıştırın. Kullanması oldukça kolaydır, programı çalıştırdığınızda aşağıdaki gibi bir ekran görüntüsü gelir. Burada Windows Update yazısına ve daha sonra ileri butonuna tıklayın.

Sorunlar algılanıyor yazısı gelecektir, bu işlem oldukça uzun sürebilmektedir. Ayrıca sorunları tespit edip düzelttikten sonra, bilgisayarınızı yeniden başlatmanız istenecektir. Konu ile ilgili her türlü soru ve sorununuz aşağıdaki yorum kısmından bana iletebilirsiniz. Her zaman her konuda sizlere yardımcı olmaya ve destek vermeye devam ediyorum.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.