Windows Format ISO’ları İndir

Microsoft’un kendi orijinal sitesinden Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 format dosyalarını rahatlıkla indirebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere format dosyaları yani ISO dosyalarını nasıl indirebileceğinizi ayrıntılarıyla anlatıyorum.

Sponsor Reklam

ISO dosyası nedir? İlk olarak indireceğiniz bu ISO dosyası nedir, uzantısı “iso” olan bu dosyalar ne işe yarar kısaca bundan bahsedeceğim. ISO dosyası CD ve DVD gibi ortamların tekrar kullanılmak üzere “tek” bir dosya haline getirilmiş şeklidir. ISO dosyalarını winrar gibi programlar ile açtığınızda bir “CD yada DVD” içeriğini görürsünüz. Burada indireceğiniz iso dosyaları içerisinde “setup” dosyası olan bildiğiniz Windows format CD/DVD’lerinin tek bir dosya haline getirilmiş şeklidir.

Microsoft Windows 10 İndir: Orijinal Windows 10 iso dosyası indirmek için aşağıda yer alan butona tıkladığınızda Windows indirme aracı ile nasıl iso dosyalarını indireceğiniz yazıma gidebilirsiniz. Burada Windows 10 için ayrı bir anlatım yapmadım. İsterseniz verilen araç ile direk Format USB’si yapabilir, yada iso olarak indirdikten sonra Windows 10 format DVD’si hazırlayabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Windows 10 Format Dosyaları

Windows 10

Microsoft Windows 8.1 İndir: Windows 8 desteği kalmadığı için direk Windows 8.1 indirebilirsiniz. Bunun için ise aşağıda yer alan butona tıkladığında Microsoft’un kendi sitesine gidersiniz.

Windows 8.1 İndirme Sayfası

Açılan web sitesinde ilk olarak indirmek istediğiniz Windows sürümünü seçmelisiniz. Windows 8.1 Single Language en hafif olanı ve benim önerimdir. Pro ev bilgisayarları için gereksizdir, iş yerlerinde Domain dediğimiz yapılarda 8.1 pro işe yaramaktadır. Ayrıca Single Language dışında olanların kurulum sırasında istediği seri numaralarını bulamayabilirsiniz. Windows 8.1 Single Language seçtikten sonra “Onayla” butonuna basın. Birkaç saniye sonra aşağıda “Ürün Dili Seçin” aktif olacaktır. Orada da Türkçe’yi seçerek yine “Onayla” butonuna basın.

Windows 8.1 ISO İndir

Artık 8.1 indirmek için linkleriniz oluşturuldu. Burada 32 Bit ve 64 Bit seçenekleri sunulacaktır. İşlemciniz 64 bit ise 64 bit olanı, eğer 32 bit ise 32 bit olanı indirmeniz gerekmektedir. İşlemciniz kaç bit öğrenmek için Bilgisayarım Kaç Bit yardım yazımdan öğrenebilirsiniz.

Microsoft Windows 7 iso İndir: Windows 7 desteği de bildiğiniz gibi 2017 yılında kısmı olarak doldu. Yani çok önermediğim bir işletim sistemi. Ama donanımsal eksiklikleri olan bilgisayarlar için tabi ki hala en hızlı Windows sürümü. İndirmek için “orijinal windows ürün” anahtarınızın olması gerekmektedir.

Windows 7 orijinal iso indir

Ürün anahtarınızı yazdıktan sonra “doğrula” butonuna basın. Size indirme için bağlantı verecektir. Eğer hata alırsanız bunun nedeni “crack seri numarası” olmasından yada MSDN, enterprise bir lisans ile indirme yapmaya çalışmanızdandır.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows 8.1 Yükseltme Yardımcısı

Microsoft firması çıkardığı her yeni işletim sistemi ile daha fazla donanımsal özellikler istemektedir. Üstelik istediği …

2 Yorumlar

  1. wolfteamıma giremiyorum

  2. Zula hesabım çalındı yardım edermisiniz çalan kişi içindekileri aliyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.