Windows 8 Yükseltme Yardımcısı

Microsoft her yeni Windows sürümü ile kullanıcıları için yeni özellikler getirmektedir. Ayrıca daha iyi çalışan, daha stabil ve daha güvenli işletim sistemi yapma amacında olan firmanın işletim sistemleri bu nedenle daha fazla donanımsal özellikler istemektedir. Üstelik işletim sisteminde yapılan değişiklikler bazen eski sürümlerde kullanılan uygulama ve programların yeni işletim sisteminde çalışmamasına neden olmaktadır. İşte Microsoft bu tür problemleri önceden tespit edebilmek için Windows 8 kurmak isteyen kullanıcılarına yardımcı olması için bir program geliştirdi. Bu yazıda hem bu programın hem indirme bağlantısını hem de nasıl kullanılacağını anlatan bilgilere ulaşabilirsiniz. Tabi takıldığınız herhangi bir yeri bizlere yazının altında yer alan yorum kısmından iletebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Size sunacağımız bu program sadece Windows 7 işletim sistemine sahip olan bilgisayarlarda çalışmaktadır. Eğer bilgisayarınızda Windows 7 var ise ve bunu Windows 8 sürümüne yükseltmek istiyorsanız, bu program sayesinde kolaylıkla yapabilir yada yapamıyorsanız nedenini öğrenebilirsiniz. UYARI: Bu program sadece Windows 7’den Windows 8 sürümüne geçmek isteyen kullanıcılar içindir. Windows 7 sürümünü 8’e yükseltmek için Microsoft sizden belirli bir ücret talep etmektedir. Peki Microsoft’a ücret vermek istemiyor ve Windows 8 kurmak istiyorsanız ne yapmalısınız? Bu konuda bizim sitemiz size yardımcı olamayacaktır. Çünkü crack, kaçak, ücretli programlar sitemizde yasal olarak yer almamaktadır. Fakat bu programı kullanarak en azından bilgisayarınızın Windows 8 ile uyumlu olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Eğer uyumsuz ise boşu boşuna kaçak, crack Windows 8 aramakla uğraşmazsınız. Bu konuda size ancak bu kadar yardımcı olabiliriz.

Windows 7 sürümünü 8’e yükseltmek için Microsoft sizden belirli bir ücret talep etmektedir.

Windows 8 Yükseltme Yardımcısı İndir

Daha önce sizlere aynı işlemleri Windows 8.1 için hazırlamış ve sunmuştuk. Windows 8.1 yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. İki program birbirinin yapı olarak aynısı olduğu ve aynı şekilde çalıştığı için görsel olarak aynı görselleri kullandığımızı belirtelim. Windows 8 yükseltme programı kullanmak için ilk yapmanız gereken yukarıda yer alan butonuna basmaktır. Açılan saydfa Microsoft’a aittir, burada Windows 8 yükseltme yardımcısı indir butonuna tıklayın ve bilgisayarınıza indirin. Program indikten sonra iki kez tıklayarak programı çalıştırın. Aşağıdaki gibi bir ekran görüntüsü elde edeceksiniz.

Sponsor Reklam
Windows 8.1 Yükseltme Yardımcısı İndir
Windows 8 Yükseltme Yardımcısı İndir

Program hesaplamaları ve gerekli denetimleri yaptıktan sonra size kısa bir rapor sunacaktır. Bu rapor sayesinde bilgisayarınıza Windows 8 yükleyip yükleyemeyeceğimizi öğrenebilirsiniz. Aşağıda verilen örnek resmi sizler için açıklayalım ki size sunulan raporu anlamanız daha kolay olsun.

Windows 8.1 Yükseltme Yardımcısı Nasıl Kullanılır
Windows 8 Yükseltme Yardımcısı Nasıl Kullanılır

Raporda özellikle bilgisayarınızda kullandığınız program ve uygulamaları Windows 8 kurduktan sonra kullanıp kullanamayacağınız bilgisi size verilmektedir. Mesela bilgisayarda bulunan 12 uygulamanın 8 sürümü bulunmaktadır. En altta belirtilen uyarıda aynı şekilde bundan bahsetmektedir. Bu programlar uyumlu da olsa tekrar kurmanız gerekebilir. Ayrıca 2 öğeyi gözden geçirin dediğinde aşağıda bulunan “Uyumluluk ayrıntılarına bakın” seçeneğinde ayrıntılı olarak görebilirsiniz. Aşağıdaki ekran görüntüsü işinizi kolaylaştıracaktır.

Windows 8.1 Yükseltme Yardım
Windows 8 Yükseltme Yardım

 

Windows 8 Yükseltme Yardım programı sizden kurulum sırasında nelerin değişeceğini bilgisini seçmenizi isteyecektir. Buradaki 3 seçenekten size uygun olanı seçin. Yalnızca kişisel dosyalarınızın tutulması daha sağlıklı bir kurulum yapılmasını sağlayacaktır.

Windows 7'yi Windows 8'e Yükseltmek
Windows 7’yi Windows 8’e Yükseltmek

Son olarak Windows 7 kullanıcıları için ücret bilgisi sunulacaktır. Windows 7’ye sahip bilgisayarlar bu program ile ücretsiz bir kurulum yapamazlar. Program ile ilgili yada Windows’unuzla ilgili sorunları bize yorum göndererek iletebilirsiniz.

Windows 8 yükleme ile ilgili sorunları nasıl çözeceğinizi anlattığımız videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows 8.1 Yükseltme Yardımcısı

Microsoft firması çıkardığı her yeni işletim sistemi ile daha fazla donanımsal özellikler istemektedir. Üstelik istediği …

2 Yorumlar

  1. mustafa akbaş

    abi bende video oynatıcı indirin diyor ve güvenli önlükleme uyumlu değil diyo neyapıcam nasıl yapıcam ve yükselticem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.