WinToFlash (USB ile Format) İndir

WinToFlash programı ile USB bellek aracılığıyla Windows İşletim Sistemi yükleme işleminizi hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Özellikle bilgisayarında CD/DVD Rom sürücüsü bulunmayan dizüstü bilgisayarlarda oldukça kullanışlı olan program aynı zamanda Windows İşletim Sistemi’ni DVD’de tutan ve bu DVD’nin en ufak bir çizilmesinde çalışmaz hale gelme ihtimalini ortadan kaldırır. Böylece Windows İşletim Sisteminizi flash belleğe yükleyerek koruma altına alabilirsiniz. Siz de WinToFlash programını ücretsiz olarak indirmek istiyorsanız, yazımızın sonundaki WinToFlash İndir butonuna tıklamanız yeterlidir.

Sponsor Reklam

WinToFlash Nasıl Kullanılır? Windows yükleme CD’niz kayboldu ya da çizildi ve çalışmıyor. İşte bu durumda yardımınıza WinToFlash ile işletim sisteminizi yüklediğiniz USB bellek yetişiyor. Programı kullanmak için öncelikle yazımızın sonundaki WinToFlash İndir butonuna tıklıyoruz. Programın indirme ve kurma işlemi bittiğinde artık WinToFlash ile işlemlerimize başlayabiliriz. Programı açtığınızda ilk olarak “Hoş Geldiniz” bölümüyle karşılaşacaksınız. Bu bölümden “Windows Kurulum Sihirbazı Transferi” yazısını görüp, bu yazının solunda bulunan yeşil kareye tıklayacaksınız. Bu kareye tıkladıktan sonra “Gelişmiş Mod” kısmındaki Görev bölümüne gelmiş olacaksınız. Görev bölümünde hangi işletim sistemini yükleyecekseniz ona göre seçim yapacaksınız. Seçim yaptıktan sonra “Çalıştır” butonuna tıklayıp, daha sonra açılan ekranda “Windows Kaynak Yolu” kısmına Windows CD’nizin DVD Rom’da takılı olduğundan emin olarak, bu DVD Rom’un bulunduğu kısmı seçiyoruz. “USB Sürücü” kısmına ise (WinToFlash  Yardım başlıklı alttaki paragrafı dikkatlice okuyun) takılı olan USB belleğinizin bulunduğu ve hangi USB belleğinize yükleme yapacaksanız onu seçiyorsunuz. WinToFlash programını kullanımı bu kadar basit.

WinToFlash Yardım
WinToFlash Yardım

WinToFlash Yardım? WinToFlash programı hakkında bir kaç püf noktadan bahsedip sizlere bazı konularda uyaralım. USB Sürücü yazan yere yanlışlıkla yerel diskinizden C, D gibi kısımları seçmeyin. Eğer bu kısımları seçerseniz sabit diskiniz kullanılmaz hale gelebilir ve içindeki bilgileriniz silinebilir. Ayrıca tüm bu işlemleri yapabilmeniz için anakartınız USB bootable özelliğini desteklemelidir. Yalnız bu özellik günümüzde artık çoğu anakartlarda olduğu için çok sorun çıkarmamaktadır. Oldukça basit ve anlaşılır bir arayüzle hazırlanmış olan WinToFlash programı işletim sistemlerini yedekleyip güven altında tutmak isteyenler için birebir olduğundan kullanmanızı tavsiye ederiz.

Sponsor Reklam

WinToFlash İndir? WinToFlash programını indirmek için öncelikle aşağıda bulunan WinToFlash İndir butonuna tıklıyoruz. Butona tıklayarak programın .exe uzantılı yükleme dosyasını indirmiş oluyoruz. İndirme işlemini bitirdikten sonra bu dosyayı çift tıklayarak yükleme işlemine başlayabiliriz. Çift tıklayarak çalıştırdıktan sonra gerekli olan güvenlik sorularını cevapladıktan ve adımları takip ederek yükleme işlemini bitirdikten sonra programı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Oldukça kullanışlı ve bizi kodlarla uğraştırmayarak, uygulaması kolay olan WinToFlash programını ücretsiz indirmek için aşağıdaki WinToFlash İndir butonuna tıklayabilirsiniz.

WinToFlash İNDİR

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Rufus İndir

Bilgisayar araçları içerisinde en kullanışlı olanlardan birisi kuşkusuz Rufus programıdır. Bu program ile USB disk …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.