Age of Musketeers Kaydol – Oyna

Sizlere yeni çıkan oyunları tanıtmaya devam ediyoruz. Bu yazıda sizlere tanıtacağımız oyun ise strateji ve zeka oyunu olan Age of Musketeers’dır. Daha önceden sizlere tanıtmış olduğumuz Elvenar oyununa oldukça benzeyen Age of Musketeers oyunu özellikle oynanış bakımından farklılıklar göstermektedir. Türkçe dil desteği olması da oyunu bir adım daha ön plana çıkarmıştır.

Sponsor Reklam

Age of Musketeers nasıl oynanır? Oyunda bir saray ve belli bir alan ile başlarsınız. Yaptığınız her bina bir alan götürür, o yüzden binaları yerleştirirken zekanızı kullanarak boş yer bırakmadan efektif bir şehir planlamacılık yapmanız gerekir. Oyunda çeşitli kaynaklar bulunsa da asıl kaynaklar yemek, eki (gümüş para), Lois D’or (altın para) dır. Ama oyunda çok daha fazla çeşitte kaynak bulunmaktadır. Tahta, taş, kristal, demir, kumaş, şarap, barut, elmas ve altın gibi çeşitli kaynaklar ise saldırılardan ve görevlerden elde edilir.

Binalar ve özellikleri: Oyunda binaların kapladığı yerler, seviyeleri, yol bağlantısı isteyip istemediği gibi çok farklı özellikleri vardır. Geliştirildiğinde kapladığı alanı değişen binalar vb. birçok ayrıntı mevcuttur. Hepsi binaya tıklandığında “gereksinimler” altında görülebilir. Her bina yapılırken inşaatçı, mutluluk, nüfus vb. ister. Tabi ev yaparken nüfus artar, dekorasyon binası yaparken mutluluk artar.

Sponsor Reklam
  • Saray: Depolan ekü ve yemek miktarını artırır. Ayrıca komşunuza yardım ettiğinizde elde edeceğiniz ekü miktarı da artar.
  • Yaşam konut: Nüfus arttırmak için gereklidir, ayrıca ekü (vergi) üretir.
  • Değirmen: Sipariş vererek yemek üretir. 5 dk – 15 dk – 1 saat – 3 saat vb. üretim süreleri vardır.
  • Kışla: Asker üretim merkezidir.
  • Büyücü: Savaşlarda kullanılmak üzere büyü üretir.
  • Taverna: Kahraman alabildiğiniz ve kahramanınıza seviye verdiğiniz binadır. Kahramanlar savaşlarda askerlerle birlikte savaşarak güçlü bir orduya sahip olmanızı sağlar.
  • Demirhane, Hızarhane, Taç ocağı, Dokumacı, Şaraphane, Dökümhane, Protekni Fabrikası, Kuyumcu, Altın Ocağı gelişmiş kaynakları sipariş ile üretir.
  • Silah deposu: Daha çok asker üretmenizi sağlar.
  • Süsleme bianaları: Mutluluğu arttırlar.

Oyunda yerleşim, işçi sayısı ve mutluluk en önemli 3 konudur. Genişleme almak için savaşmanız veya araştırma yapmanız gereklidir. Genişleme almadan yeni bina üretemezsiniz. Mutluluk ise üretiminizi yüzdeli olarak arttırır. Mesela müsait 200 mutluluk üretimde %160 sağlar. Yani 100 yiyeceklik sipariş verdiyseniz halkınız mutluysa 160 yiyecek üretirler. Bu nedenle süsleme binalarına da gerekli önemi vermeyi ihmal etmeyin. Bir diğer konu ise işçi sayısıdır. Eğer yeterli işçiniz olmaz ise kaynak binaları dikemez ve yükseltemezsiniz. Her zaman yaşam konut ve süslemeye önem vermeniz gelişmeniz açısında önem taşır.

Bir diğer önemli konu ise bilimdir. Hem genişleme almak, hem yeni bina ve askerleri açmak, üretimi arttırmak, asker sayısı arttırmak, asker seviyesini arttırmak gibi çok önemli araştırmalar vardır. O yüzden bilim puanlarınızın hiçbir zaman dolmasına izin vermeyin. Unutmayın her saatte 1 bilim puanı eklenir. Yani oyuna her gün en az bir kere girmek önemlidir. Zaten çok vakit almayan bir oyun olma özelliği vardır.

Siz de strateji oyunları seviyorsanız aşağıda yer alan Age of Musketeers Kaydol butonuna tıklayarak kayıt işlemini gerçekleştirmek için ilk adımı atabilirsiniz. Açılan sayfada “PLAY” yazısına tıklayın. Biraz bekledikten sonra gelen kayıt penceresinde ilk kutucuğa e-posta, sonra şifre ve son kısma kullanıcı adınızı yazın ve Play diyin. E-postanızı onayladığınzıda 50 altın para bonus alacağınızı unutmayın. Ayrıca VK veya Facebook hesabınızla da oyuna direk kayıt olup oynamaya başlayabilirsiniz.

Age of Musketeers Kaydol

Oyun başladığında tutorial dediğimiz öğretici görevler yer almaktadır. Bu görevleri yaptıktan sonra sürekli oyunun verdiği görevleri yapmaya çalışın. Çünkü görevlerden alacağınız ödüller ile yeni görevleri çok daha kolay yapabilir ve gelişirsiniz. Oyunla ilgili her türlü soru ve sorunuzu bize iletebilir, görüşlerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

The Third Age Kaydol – Oyna

Gerçek zamanlı strateji oyunlarını sevenler için R2 Games firmasından oldukça iddialı ve oynaması keyifli bir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.