Başkası Whatsapp Mesajlarınızı Nasıl Okuyabilir?

Hemen hemen her akıllı telefonda olan Whatsapp’ın birçok güvenlik açığı olduğu ve insanların bu konuda mağdur olduğu bir gerçek. Siz de Whatsapp kullanıyorsanız bu yazıyı dikkatlice okuyun, çünkü bir tanıdığınız (özellikle sevgiliniz, eşiniz, anne ve babanız) rahatlıkla Whatsapp mesajlarınızı okuyabilir. Bunu engellemek için yapmanız gerekenleri de yine size anlatacağız.

Sponsor Reklam

Whatsapp mesajları otomatik olarak “yedekleme” yapmaktadır, eğer siz bu özelliği kapatmadı iseniz. Tabi bu yedeklemenin birçok faydası vardır, telefonunuzun hafızasında yer açmak, telefonunuz kayıp olduğunda yada bozulduğunda mesajlarınıza ulaşabilmek gibi birçok şekilde faydalı olabilir. Fakat sizin telefonunuzu eline alan birisi rahatlıkla bilgisayardan tüm mesajlarınıza ulaşabilir. Bunu Whatsapp web özelliğini kullanarak yapabilir.

Whatsapp Web Nasıl Girilir
Whatsapp Web Nasıl Girilir

Bilgisayardan başka birisine ait Whatsapp mesajları nasıl okunur? Aşağıda bulunan Whatsapp web giriş yazısına tıklayın. Telefon modeline göre yapmanız gerekenleri aşağıda bulabilirsiniz. Giriş yaptığınızda ekrandaki kodu okutmak için akıllı telefonunuzu bilgisayarın ekranına tutmalısınız.

Sponsor Reklam

Whatsapp Web Giriş

  • Android: Whatsapp’ı açın – > Menüye girin > Whatsapp web’e dokunun
  • iPhone: Whatsapp’ı açın > Ayarlara girin > Whatsapp web’e dokunun
  • WindowsPhone: Whatsapp’ı açın > Menüye girin > Whatsapp web’e dokunun
  • Blackberry: Whatsapp’ı açın > Sohbetler’e dokunun > Menüye girin > Whatsapp web’e dokunun
  • Blackberry 10: Whatsapp’ı açın > Ekranı aşağıya doğru kaydırın > Whatsapp web’e dokunun
  • Nokia S60: Whatsapp’ı açın > Menüye girin > Whatsapp web’e dokunun
Whatsapp Hack
Whatsapp Hack

Bu yöntemle telefonunuza erişimi olan birisi Whatsapp mesajlarınızı otomatik olarak okuyabilir, hatta sizin yerinize mesaj bile gönderebilir. Bu tehlikeyi fark etmeniz kişisel mesajlarınızı korumak için önemlidir. İnternette Whatsapp hack adı altında anlatılan bu olaya karşı dikkatli olun. Konu ile ilgili soru ve sorunlarınız için bizimle iletişime geçmek için aşağıda bulunan yorum kısmını kullanabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Facebook Virüsü Hızla Yayılıyor

Sosyal ağlarda özellikle Facebook üzerinden birçok virüs yayılmaktadır. Bugünlerde birçok kullanıcıyı etkisi altına alan bir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.