Çalınan Yahoo Hesabını Geri Alma

Yahoo e-posta adresi kullanan kullanıcılardan birisi iseniz ve hesabınız çalındı ise bu yazıda anlatılanları yaparak hesabınızı geri almayı deneyebilirsiniz. Yahoo çalınan hesaplarla ilgili aslında oldukça katıdır. Eğer hesabınızla ilgili bilgileri hatırlamıyorsanız geçmiş olsun diyoruz. Dediğimiz gibi Yahoo bu konuda oldukça katı ve hesabınızı geri almanız aşağıda anlatacağımız adımlarda istenilen bilgilerden en az bir tanesini vermeniz gerekir.

Sponsor Reklam

Çalınan Yahoo e-postanızı almak için ilk önce aşağıda bulunan Yahoo Hesabını Kurtarma butonuna basın. Açılan sayfada “I can’t access my account” yazısına tıklayın. Ekran resminde kırmızı çizgi ile altı çizilmiştir.

Yahoo Hesabını Kurtarma

Yahoo Hesabını Kurtarma
Yahoo Hesabını Kurtarma

Açılan yeni pencerede Yahoo hesabınız (e-posta adresiniz), cep telefonu numaranız, kurtarma e-posta adresiniz (kayıt sırasında verdiğiniz 2. e-posta adresiniz) bu 3 bilgiden herhangi birisini yazdıktan sonra “Continue” diyerek bir sonraki adıma geç.

Sponsor Reklam
Çalınan Yahoo Hesabını Kurtarma
Çalınan Yahoo Hesabını Kurtarma

Bu adımda ekranda koyu renkli karakterleri aşağıya yazmanız gerekmektedir. Ekran resmi bu konuda iyi bir örnektir.

Çalınan Yahoo Hesabını Geri Alma
Çalınan Yahoo Hesabını Geri Alma

Bu adımdan sonra artık sizden kurtarma e-postanız yada cep telefonu numaranız istenir. Bu bilgiyi girdikten sonra “Yes, send me a code” dediğinizde kurtarma adresinize bir e-posta gelir. O e-posta ile şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Hacklenen Yahoo Hesabını Geri Alma
Hacklenen Yahoo Hesabını Geri Alma

Eğer bu bilgilere sahip değilseniz aşağıdaki ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Bu durumda yapılacak en iyi şey yeni bir Yahoo Hesabı Açmaktır.

Hacklenen Yahoo Hesabını Kurtarma
Hacklenen Yahoo Hesabını Kurtarma

Her yazımızda olduğu gibi aklınıza takılan soruları bize sorabilirsiniz. Size en kısa sürede yardımcı olmak için cevap vereceğimizi lütfen unutmayın.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

1 yorum

  1. Selam hər birinizə lütfən yardım edinbilnmyən numra və e-posda adresi tanımıram

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.