Tropic Storm Kaydol – Oyna

Son zamanlarda en çok beğenilen ve oynanan oyun türlerinden birisi MMO strateji türüdür. Tabi işin içine strateji girince oyun çeşitliliği de artmaktadır. Throne Rush, Clash of Clans gibi oyunlara benzerliği ile dikkat çeken Tropic Storm oyunu, bu türe farklılıklar getiren oyunlardan birisi olmayı başardı. Tüm dünyadan yüzbinlerce oyuncusu olan oyun Türkçe dil desteği sunması ile Türk oyun sevenlerin de ilgisini çekmeyi başardı.

Sponsor Reklam

Strateji türünde olan oyunda bir adada kurulan üssü geliştirmeye, etrafta bulunan NPC (oyuna ait adalar) adalarını ele geçirmeye ve yine adanızın etrafındaki gerçek oyunculara karşı savaşarak gelişmeye çalışıyorsunuz. Oyunu güzelleştiren ve sevdiren özelliği ise oynamak için gerçek bir strateji uzmanı olmak gerekmektedir. Öyle ki saldırı için kendinizi çok geliştirirseniz adanız sürekli yağmalanacaktır, savunmanızı sürekli geliştirirseniz bir müddet sonra kaynak sıkıntısı çekersiniz. Çünkü kaynaklar en çok saldırılardan elde edilmektedir. Ayrıca oyun ilerledikçe çelik, petrol vb. yeni kaynaklar çıkmaktadır.

Tropic Storm Kaydol
Tropic Storm Kaydol

Tropic Storm kaynaklar ve kaynak elde etme taktikleri: Oyunda “banknot” adı verilen görevlerle ve belli aralıklarla haritada çıkan gemilerden kazanılan bir kaynak vardır.  Gerçek parayla da alınabilen bu kaynakla inşaatları, araştırmaları hızlandırabilir yada direk bitirebilirsiniz. Aynı zamanda diğer kaynakları satın almak için kullanabilirsiniz. Oyunda bir diğer kaynak Altın’dır. Altını inşa ettiğiniz evlerden, haritada yağmaladığınız NPC ve oyunculardan elde edersiniz. Ayrıca ne kadar çok adayı özgürleştirirseniz o kadar çok altın gemi ile adanıza gelecektir. Odun kaynağı ise hemen hemen her inşaatta kullanılan bir kaynaktır. Oyun başında oldukça işinize yarar. Kereste fabrikası ve yağmalardan elde edebilirsiniz. Çelik ve petrol ise belli bir seviyeye gelene kadar açılmayan kaynaktır. Bu kaynaklarda yine inşaatlarda kullanılır.

Sponsor Reklam
Tropic Storm Nasıl Oynanır
Tropic Storm Nasıl Oynanır

Tropic Storm başlangıç taktiği: Oyuna başladığınızda binaları bir an önce yaparak görevleri tamamlayın. Her zaman Askeri Teçhizat Deponuzu geliştirin ve “Bomba” araştırmanızı en üst seviyeye getirin. Oyunda Bomba ve Sağlık Ekipmanı araştırmaları en önemli geliştirmelerdir. Yine aynı şekilde “Muhrip” gemisini sürekli geliştirin ki (enerji artar) saldırılarınız da bol bol “Bomba” ve “Sağlık Ekipmanı” kullanabilirsiniz. Başlangıç için bir öneri de “sığınağınızı” yükseltmenizdir. Hem yüzde olarak hem de belli miktar kaynağınızı yağmalardan korumanızı sağlar.

Tropic Storm Oyna
Tropic Storm Oyna

Stratejiyi ve zor oyunları seviyorsanız, bu oyun tam sizlik. Aşağıda bulunan Tropic Storm Kaydol butonuna basarak oyuna facebook hesabınızla giriş yapabilirsiniz. Oyunla ilgili sormak istediklerinizi yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Tropic Storm Kaydol

İlerleyen günlerde size savunma ve saldırı taktikleri ile ilgili de bilgiler vereceğimiz bir yazı hazırlayacağız.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

The Third Age Kaydol – Oyna

Gerçek zamanlı strateji oyunlarını sevenler için R2 Games firmasından oldukça iddialı ve oynaması keyifli bir …

3 Yorumlar

  1. Bu androidte playstorede varmi

  2. facebook oyunum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.