Google Üniversite Başvuru Yardımcısı

Dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olan Google, bizleri kendine hayran bırakmaya devam ediyor. Yine internet kullanıcılarının birçoğunu memnun edecek bir proje geliştirdiler. Google Üniversite Seçimim adlı bu servisi ile üniversite tercihi yapacakların işlerini oldukça kolaylaştırıyor. Kullanıcılarını ve onların ihtiyaçlarını düşünen, her zaman eğitime destek olan Google’a İndirKaydol sitesi olarak teşekkür ediyoruz. Bu yazıda size bu yeni hizmete nasıl erişebileceğiniz ve kullanacağınızı anlatacağız.

Sponsor Reklam

Google Üniversite Başvuru yardımcısına aşağıda bulunan butona tıklayarak ulaşabilirsiniz. Açılan sayfada “Üniversiteni Bul” butonu ile sisteme giriş yapıyorsunuz. İsterseniz Gmail (yani Google hesabınızla) ile giriş yaparak aramalarınızı özelleştirebilir, saklayabilir, üniversiteleri beğenebilir ve daha sonra sistemi tekrar kullanmak istediğinizde bu bilgileri kullanabilirsiniz. Sitede 3 farklı arama imkanı ve bilgi alma yolu sizlere sunulmaktadır. Konum, bölüm ve puana göre üniversite araması yapabilirsiniz.

Google Üniversite Başvuru Yardımcısı

Google Üniversite Seçimim Yardım
Google Üniversite Seçimim Yardım

Konum ile arama yaptığınızda il seçersiniz. Seçtiğiniz ilde bulunan vakıf ve özel üniversiteler listesi karşınıza gelir. Burada her üniversitenin nerede olduğunu, googlemap sayesinde görebilirsiniz. Ayrıca üniversite hakkında yazılı bilgi alırken, 360 derece üniversite turu da yapabilirsiniz. Üniversitelerin tüm bölümleri hakkında bilgilere, web sayfalarına ulaşabilirsiniz. Üniversite başvurularında çok işe yarayacak bu projenin ileride çok daha fazla gelişeceğini ve herkesin başvuru yapmadan önce bakacağı bir site olacağı şüphesiz. Sitede ayrıca bölüm ve puan türüne göre arama da yapabilirsiniz. Bir çeşit tercih robotu görevi de gören siteyi tercih yapacaklar mutlaka ziyaret etmeliler.

Sponsor Reklam
Google Üniversite Seçimim Nasıl Kullanılır
Google Üniversite Seçimim Nasıl Kullanılır

Bu yeni hizmet ile Google eğitime verdiği önemi bir kez daha gösterdi. Daha önceleri “ödev” sitelerini arama sonuçlarından çıkararak, öğrencilerin para ile ödev yaptırmasının oldukça önüne geçen şirket, sanal kütüphane, sanal müze vb. daha birçok projeye sahiptir. Bir dünya şirketinin eğitime destek veren çalışmalar yapması hepimiz için sevindirici bir haber. Umarız diğer büyük şirketlerde bu tür yaratıcı, işe yarayan eğitim projeleri ile tüm dünyaya hizmet sunarlar.

Google Üniversite Sanal Tur
Google Üniversite Sanal Tur
Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Facebook Virüsü Hızla Yayılıyor

Sosyal ağlarda özellikle Facebook üzerinden birçok virüs yayılmaktadır. Bugünlerde birçok kullanıcıyı etkisi altına alan bir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.