Dariush İndir

Go oyunun belki de tek ve en zayıf noktası Go oynayan bilgisayar programı yapılma zorluğudur. Satrançtaki gibi taşların belli bir puanı veya değeri yoktur. Go’da normalde her taş bir puandır. Fakat duruma göre bu 1 taş 20 puan yerine bile geçebilmekte yada oyunu kaybetme, kazanmaya neden olabilmektedir. Bu zorluklara rağmen Dariush adlı program Go’ya yeni başlayanları tatmin edecek kadar başarılı bir programdır.

Sponsor Reklam

Fransız yapımı bir program olan Dariush İngilizce ve Fransızca olmak üzere 2 dil desteklemektedir. Oyun indirmesi gayet kolaydır, fakat kurulumu indirmekten daha uzun sürmektedir. Çünkü program oyunlar için bir “database” oluşturmaktadır. Dariush bu databaselerden faydalanarak size karşı oynamaktadır. 60 milyonluk bir database oluşturan oyun %55 ihtimalle bir profeyonelin hamlesini yapabilmektedir. Aşağıdaki butondan Dariush Go oyunu programını 9 MB indirebilirsiniz.

Dariush İndir

Dariush programında 13*13 ve 19*19 oyunlar oynayabilmektesiniz. Ayrıca Beyaz veya Siyah seçme hakkına sahipsiniz. Dariush’un 9 seviye zorluk derecesi bulunmaktadır, bu dereceler ile kolaydan zora kendinizi geliştirerek ilerleyebilirsiniz. Üstelik birebir arkadaşınızla tek bir bilgisayardan Go oynama zevkinide yine Dariush ile yaşayabilirsiniz. Program size ayrıca  IGS, LGS ve WING sunucuları üzerinden canlı go oynama imkanı sunmaktadır.

Sponsor Reklam

Go’ya yeni başlayanlar için etkili bir program olduğunu söyleyebiliriz. Bunun en büyük nedenlerinden birisi program içinde bulunan Go problemleridir. Bu go problemlerini çözerek ve inceleyerek oyun bilginizi arttırabilirsiniz. Oyun içinde karşılaşılabilen durumlardan oluşturulan bu problemler ile taşları yaşatma ve öldürme konusunda deneyim kazanırsınız. İsterseniz internet üzerinden daha fazla problem indirebilir, oynanmış – açıklanmış oyunları programla açabilirsiniz.

Sayılarla Dariush:

– 60 milyon hamle hafızası

– 40 bin profeyonel hamle

– 60 adet kayıtlı Go problemi

– 10*10 luk alanda Juseki’leri gösterebilme

– Küçük alanlarda Fuseki’leri gösterebilme

Go dünyasına ilk adımlarınızı atıyorsanız size çok şey öğretecek ve katacak bu programı bilgisayarınızda bulundurmanızı tavsiye ederim. Dariush indirin ve Go’da kendinizi geliştirin.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Brawl Stars Kupa Yolu Karakterlerinin İncelemesi

Türkiye birinciliği ve dünyada ilk 200 de yer alan indirkaydol.com hesabının sahibi olarak sizlere Brawl …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.