Facebook Hesap Dondurma

Dünyada milyonlarca kişinin kullandığı Facebook hala en çok kullanılan sosyal ağlardan birisidir. Siz de çeşitli nedenlerden dolayı Facebook hesabınızı dondurmak yani geçici olarak Facebook hesabınıza iletişimi engellemek istiyorsanız, bu yazımızda bu işlemi nasıl yapacağınızı detaylı olarak bulabilirsiniz. Aşağıdaki bölümde resimler yardımıyla ve bu işlemin adımlarını sırasıyla takip ederseniz Facebook Hesap Dondurma işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Öncelikle şunu belirtelim; Facebook Hesabı Dondurma işlemi ile Facebook Hesabı Silme işlemi farklıdır. Facebook Hesabı Dondurma işleminde kullanıcı hesabınızı geçici olarak kullanım dışı bırakabilirsiniz. Bu işlemi yaparsanız diğer kullanıcılar sizin adınıza tıkladığında “Hesap Dondurulmuş” şeklinde bir yazıyla karşılaşırlar. Facebook hesabınızı tekrar açmak istediğinizde ise e-posta ve şifre girerek hesabınızı tekrar aktif hale getirebilirsiniz. Bu işlemi yaptığınızda daha önceki bilgileriniz, fotoğraflarınız vb. aynen yerinde duruyor olacaktır. Fakat Facebook Hesap Silme işlemi yaptığınızda hesabınıza tekrar giriş yapamazsınız ve daha önce kayıtlı olan bütün bilgileriniz silinir.

Facebook Hesabım Çalındı Ne Yapabilirim

Facebook Otomatik Video Oynatmasını Durdurma

Facebook Hesap Dondurma işlemini aşağıdaki adımları sırasıyla takip edip, uygulayarak kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca resimlerden de yardım alabilirsiniz (resimleri büyütmek için ilgili resim üzerine tıklamanız yeterlidir). Şimdi Facebook Hesap Dondurma işleminizi nasıl yapacağınızı sırasıyla anlatalım;

Sponsor Reklam

1. Adım: Facebook hesabınızı dondurmak için öncelikle e-posta ve şifrenizi girerek hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Yani Facebook hesabınız açıkken bu işlemleri yapabilirsiniz.

Facebook Hesabı Dondurma
Facebook Hesabı Dondurma

2. Adım: Hesabınıza giriş yaptıktan sonra kullanıcı sayfanızın sağ üst köşesinde bulunan; aşağı ok yönü şeklinde olan butona tıklıyoruz. Butona tıkladıktan sonra açılan araç çubuğunda “Ayarlar” butonuna tıklıyoruz.

Facebook Hesap Yardım
Facebook Hesap Yardım

3. Adım: Ayarlar butonuna tıkladıktan sonra üstteki resimde de görebileceğiniz üzere Genel Hesap Ayarları sayfası açılacaktır.

Facebook Dondurma
Facebook Dondurma

4. Adım: Daha sonra Genel Hesap Ayarları sayfasında sol tarafta bulunan Genel butonunun altındaki “Güvenlik” butonuna tıklıyoruz. Güvenlik kısmına tıkladığınızda Giriş Bildirimleri, Giriş Onayları gibi güvenliğiniz ilgilendiren bölüm açılacaktır. Bu bölümün en alt kısmında bulunan “Hesabı Dondur”  butonuna tıklıyoruz.

Facebook Hesabı Dondurma Nasıl Yapılır
Facebook Hesabı Dondurma Nasıl Yapılır

5. Adım: Hesabı Dondur butonuna tıkladıktan sonra “Hesabı dondurmak istediğinden emin misin?” sorusuyla karşılaşacaksınız. Eğer eminseniz zorunlu olarak “Ayrılma Nedeninizi” seçmeniz gerekmektedir. İsteğe bağlı olarak da “daha fazla bilgi ver” bölümünü doldurabilirsiniz. Ayrıca “Facebook’tan gelecek e-postaların alımını durdur” kutucuğunu da istiyorsanız işaretleyebilirsiniz. Tüm bu işlemi yaptıktan sonra “Onayla” butonuna tıklayabilirsiniz.

Facebook Hesabımı Nasıl Dondururum
Facebook Hesabımı Nasıl Dondururum

6. Adım: Seçimi zorunlu olan Ayrılma Nedeni’ni örneğin “Sadece bir süreliğine. Geri Döneceğim” kısmını seçerseniz, üstteki resimdeki gibi seçiminizin ne anlama geldiğini ve açıklamasını görebilirsiniz.

Facebook Yardım
Facebook Yardım

7. Adım: “Onayla” butonuna tıkladığınızda Facebook sizden bu işlemi devam ettirmeniz için “Şifre Onayı” isteyecektir. Burada “Şifre” boşluğuna şifrenizi girip, “Şimdi Dondur”  butonuna tıklıyoruz.

Facebook Hesabımı Dondurunca Neler Olur
Facebook Hesabımı Dondurunca Neler Olur

8. Adım: Yukarıdaki tüm bu işlemleri yaptığınızda, üstteki resimde de görebileceğiniz gibi “Hesabın Donduruldu” yazısını gördüğünüzde artık Facebook Hesap Dondurma işlemini başarıyla tamamlamışsınız demektir.

Yukarıdaki adımları sırasıyla uyguladığınızda rahatlıkla Facebook Hesap Dondurma işleminizi yapabilirsiniz. Hesabınızı dondurduktan sonra tekrar açmak istediğinizde ise e-posta ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz. Eğer Facebook Hesap Dondurma ya da Facebook ile ilgili herhangi bir soru veya sorularınız olursa, aşağıdaki Yorum bölümünden sorularınızı bize yöneltebilirsiniz. En kısa sürede sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Facebook Şifresi Nasıl Değiştirilir

Facebook Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.