Facebook Sayfa Oluşturma

Milyonlarca kullanıcıya sahip Facebook çeşitli firmalar veya kullanıcılar tarafından sadece sosyalleşme amacıyla değil farklı amaçlarla da kullanılmaktır. Sizlere bu yazımızda ürününüzü, firmanızı tanıtma gibi amaçlarda kullanılabilecek Facebook Sayfa Oluşturma işlemini nasıl yapacağınızı sırasıyla, adım adım ve resimler yardımıyla anlatmaya çalıştık. Aşağıdaki adımları eksiksiz uygularsanız rahatlıkla Facebook Sayfa Oluşturma işlemini yapabilirsiniz. Ayrıca Facebook Sayfa Oluşturma konusu hakkında soru veya sorularınız olursa en alt bölümdeki Yorum bölümünden sorularınızı bize yöneltebilirsiniz. En kısa sürede sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Sponsor Reklam

Facebook bildiğiniz gibi resim, vidoe, mesaj vb. paylaşıldığı sosyal bir ortamdır. Bu ortamda belirli bir konuya özel olarak sayfa oluşturup, oluşturduğunuz bu özel sayfayı her türlü kullanıcıya sunabilirsiniz. Örneğin kurum, hobi, internet siteniz, sanatçı fanları gibi konuları özel olarak bir sayfa halinde sunabilir, yorum yapabilir ve her türlü Facebook işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Facebook Sayfa Oluşturma işlemini yapmak için aşağıda anlattığımız adımları sırasıyla uygulayabilirsiniz. Ayrıca resimlerden görsel olarak faydalanabilir ve bu resimlerin üzerine tıklayarak resimleri büyütebilirsiniz.

Sponsor Reklam

1. Adım: Facebook ‘ta sayfa oluşturma işlemine ilk olarak Facebook’a giriş yaparak başlıyoruz.

Facebook Sayfası Oluşturma
Facebook Sayfası Oluşturma

2. Adım: Facebook’a giriş yaptıktan sonra üstteki resimde de göreceğiniz üzere, sayfanın sağ üst köşesinde bulunan aşağı yönlü ok şeklindeki butona tıklıyoruz. Buraya tıkladığınızda aşağı doğru açılan araç çubuğundan “Sayfa Oluştur” butonuna tıklıyoruz.

Facebook sayfa nasıl oluşturulu
Facebook sayfa nasıl oluşturulur

3. Adım: Sayfa Oluştur butonuna tıkladığınızda, oluşturacağınız sayfanın içeriğinin seçileceği bölüm açılacaktır. Bu bölümleri ve içeriğini resimlerle beraber inceleyelim.

Facebook Sayfa Oluşturma
Facebook Sayfa Oluşturma

3. Adım;

a) Sayfanızı oluşturacağınız içeriğin bulunduğu bu bölümde birinci örnek olarak, üstteki resimde de görüldüğü üzere “Yerel İşletme veya Yer” konusunu sayfanızda işleyeceksiniz bu bölüme tıklamalısınız. Burada İşletme Adı, Sokak Adresi, Şehir, Posta Kodu, Telefon boşluklarını doldurduktan sonra “Kullanmaya Başla” butonuna tıklayabilirsiniz.

Nasıl Facebook sayfası oluşturulur
Nasıl Facebook sayfası oluşturulur

b) İkinci örneğimizde eğer sayfanızın içeriğinde “Şirket, Kuruluş veya Enstitü” bulunuyorsa bu bölümü seçmelisiniz. Burada ilgili olan kategoriyi seçip, şirket adını yazdıktan sonra “Kullanmaya Başla” butonuna tıklayabilirsiniz.

Facebook sayfa oluşturma yardım
Facebook sayfa oluşturma yardım

c) Üçüncü örneğimizde eğer sayfanızın içeriğinde “Marka veya Ürün”  bulunuyorsa bu bölümü seçmelisiniz. Burada ilgili olan kategoriyi seçip, marka veya ürün adını yazdıktan sonra “Kullanmaya Başla” butonuna tıklayabilirsiniz.

Facebook sayfa oluşturma anlatım
Facebook sayfa oluşturma anlatım

d) Dördüncü örneğimizde eğer sayfanızın içeriğinde “Sanatçı, Müzik Grubu veya Tanınmamış Kişi”  bulunuyorsa bu bölümü seçmelisiniz. Burada ilgili olan kategoriyi seçip, adını yazdıktan sonra “Kullanmaya Başla” butonuna tıklayabilirsiniz.

Facebook sayfa oluşturma resimli anlatım
Facebook sayfa oluşturma resimli anlatım

e) Beşinci örneğimizde eğer sayfanızın içeriğinde “Eğlence” bulunuyorsa bu bölümü seçmelisiniz. Burada ilgili olan kategoriyi seçip, adını yazdıktan sonra “Kullanmaya Başla” butonuna tıklayabilirsiniz.

Facebook Ürün Tanıtım Sayfası Oluşturma
Facebook Ürün Tanıtım Sayfası Oluşturma

f) 6. ve son örneğimizde ise eğer sayfanızın içeriğinde “Dava veya Topluluk” bulunuyorsa bu bölümü seçmelisiniz. Burada dava veya topluluk adını yazdıktan sonra “Kullanmaya Başla” butonuna tıklayabilirsiniz. Ayrıca isterseniz üstteki resimde de görebildiğiniz gibi bu bölümle ilgili “Grup Kur” butonuna tıkladığınızda üyelerin birbirleriyle tartışıp, paylaşımda bulunabileceği bir grup oluşturabilirsiniz.

Facebook Sanatçı Fan Grubu Oluşturma
Facebook Sanatçı Fan Grubu Oluşturma

4. Adım: Biz burada sizlere daha sonraki adımları da göstermek için örnek olaraki yukarıda b şıkkında anlattığımız Şirket, Kuruluş veya Enstitü bölümünü seçiyoruz. Gerekli olan boşlukları doldurduktan sonra Kullanma Başla butonuna tıklayarak, sayfa oluşturma işlemine devam ediyoruz.

Facebook Eğlenceli Sayfa Oluşturma
Facebook Eğlenceli Sayfa Oluşturma

5. Adım: İlgili bölümü seçip, kullanmaya başla butonuna tıkladıktan sonra artık oluşturacağınız sayfayla ilgili detaylara geçebiliriz. Burada açıklamaları bulunan kısımları doldurduktan sonra “Bilgileri Kaydet”  butonuna tıklıyoruz.

Facebook Sayfa Oluşturma Nasıl Yapılır
Facebook Sayfa Oluşturma Nasıl Yapılır

6. Adım: Hakkında bölümünü geçtikten sonra, Profil Resmi bölümüne geliyoruz. Burada resim yükledikten sonra “İleri” butonuna tıklıyoruz.

Facebook Yardım
Facebook Yardım

7. Adım: Son olarak da eğer oluşturduğunuz bu sayfayı Sık Kullanılanlar bölümüne eklemek istiyorsanız, “Sık Kullanılanlara Ekle” butonuna tıklayabilirsiniz. Ya da Geç butonuna tıklayarak bu bölümü atlayabilirsiniz.

İşte Facebook’ta sayfa oluşturmak bu kadar basit. Eğer yukarıdaki adımları sırasıyla uygularsanız sayfanızı oluşturmuşsunuz demektir. Bu aşamadan sonra sayfanızı daha detaylı düzenleyebilir, Facebook’un sunduğu yardım kutucuklarından faydalanabilirsiniz. Sizlere Facebook Sayfa Oluşturma ile ilgili kısımları anlattığımız yazımızda ayrıca alt bölümde bulunan Yorum bölümünden istediğiniz soru veya soruları, görüşleri bizlere iletebilirsiniz. Sorduğunuz bu sorular hakkında en kısa sürede sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

  Facebook Hesap Dondurma

Facebook Hesabım Çalındı Ne Yapabilirim

Facebook Şifresi Nasıl Değiştirilir

Facebook Otomatik Video Oynatmasını Durdurma

Facebook Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım

Facebook Hesabı Aç

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

4 Yorumlar

  1. Facebook Sayfa oluşturmak isteyenlere…

  2. facebok açmak istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.