Sponsor Reklam
Anasayfa / Yardım / Gmail Hesabım Kapatıldı Nasıl Geri Açabilirim

Gmail Hesabım Kapatıldı Nasıl Geri Açabilirim

Youtube kanalımızın takipçilerinden Erdem arkadaşımızın ricası ile bu yazıyı sizler için hazırlıyoruz. Siz de takıldığınız, yapamadığınız sorun yaşadığınız her konuda bizden destek isteyebilirsiniz. Bu yazıyı okumaya başladıysanız çok ciddi bir sorununuz var demektir. Gmail hesabınız yani Google hesabınız devre dışı bırakılmıştır. Bunun birçok nedeni olabilir. Nedenini bilmiyor bile olabilirsiniz, fark etmez aşağıda anlattığımız yöntemi lütfen dikkatlice okuyun ve hesabınızın açılması için gerekli başvuruyu yapın.

Sponsor Reklam

Gmail’e girmeye çalıştığınızda hesabınız devre dışı uyarısı aldığınızda bu hesaba bağlı tüm Google hizmetlerinden de yasaklanırsınız. Yani Youtube, Google+, Google Play vb. diğer hesaplarınıza da erişemezsiniz. Şimdi ilk yapmanız gereken aşağıda bulunan Devre Dışı Bırakılan Google Hesabını Açma butonuna tıklayın.

Sponsor Reklam

Devre Dışı Bırakılan Google Hesabını Açma

Açılan sayfa hesabınızın devre dışından kurtarabileceğiniz tek yoldur. İlk olarak Google hesabınıza Gmail ile mi yoksa başka bir e-posta ile mi girdiğinizi belirtmeniz gereken kutucuğu işaretleyin. “Evet”i seçtiyseniz Gmail e-postanızı “Hayır”ı seçtiyseniz Google’a kayıtlı olduğunuz diğer e-posta adresinizi hemen alta açılan kutucuğa yazın. Daha sonraki adımda Google sizin başvuru sonucunu göndereceği, sizinle iletişim kurabileceği bir e-posta ister. Yani halen kullanabildiğiniz, şifresini bildiğiniz “başka” bir e-posta adresi yazmalısınız. Eğer böyle bir hesabınız yok ise Yeni E-posta Adresi Al yazımızdan kendinize yeni bir hesap açın. Daha sonra aldığınız e-postayı buraya yazın. Hotmail, Gmail, Yahoo fark etmez.

Sonraki adımda “Yararlı olabilecek başka bilgiler varsa lütfen bize bildirin” yazısına tıklayın, aşağıya doğru bir kutu açılacak. Buraya “dürüst” bir şekilde açıklama yazmanız önemlidir. Örnek bir metin hazırladık isterseniz bunu da kullanabilirsiniz. “Merhaba Sayın Yetkili, Google hesap politikalarına dikkat etmediğim için hesabım devre dışı bırakılmış. Politikaları okurken yaptığım hataları fark ettim. Hesabım benim için önemli, bu yüzden hesabımı açarsanız aynı hataları yapmayacağımı, çok daha dikkatli davranacağımı belirtirim. İlginiz ve anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim. İyi günler iyi çalışmalar.” Bu metini kendinize özgü cümleler ekleyebilir, sorunu biliyorsanız ve tekrar yapmayacağınızı belirtebilirsiniz. Daha sonra “Gönder” butonuna tıklayın.

Google politikalarını tekrar ihlal etmemeye özen gösterin. Oldukça fazla sayıda olan bu kurallardan en önemlileri “tehdit, aşırı küfür, ırkçılık vb. içeren yorumlar”dır. Ayrıca Adsense ve Youtube’da “hile” yaptıysanız hesabınızı açmanız çok daha zordur. Tekrar hata yapmamak için Google Politikaları tıklayın, İngilizce ama Chrome ile Türkçeye çevirip okumanızda fayda var. Hesabınız önemliyse kurallara uymaya özen gösterin.

Google kurallarını “ciddi” bir şekilde ihlal ettiyseniz, hesabınız bir daha hiç açılmayabilir. Google’ın özellikle Adsense, Youtube hilelerine çok kızdığını ve kolay kolay affetmediğini belirtelim. Konuyla ilgili soru ve sorunlarınız için aşağıdaki yorum kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Tüm Bilgisayarlar İçin BIOS Giriş Tuşları

Bilgisayara format atmak , Nox, MEmu veya Bluestacks gibi sanal platformlar çalıştırmak için gerekli ayarları …

1 yorum

  1. Kapatılan Gmail ile ilgili bir sürü site gezdim, en iyi açıklamalar burada sağol admin kardeş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.