Kaspersky Virüs Temizleme Aracı İndir (ücretsiz)

Bilgisayarınızda temizleyemediğiniz bir virüs varsa yada bilgisayarınızda virüs olduğundan şüpheleniyorsanız; sektörün en iyi şirketlerinden biri olan Kaspsersky’ın size sunduğu bu ücretsiz program temizleme işlemi yapabilirsiniz. Bu programın bilgisayarınızdaki virüsleri ve zararlı yazılımları temizleyeceğini; fakat tekrar bulaşmasını engellemeyeceğini belirtelim. Bu nedenle programın temizleme işleminden sonra bir antivirüs programına ihtiyaç duyabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Tam adı Kaspersky Virus Removal olan bu program şuan için Türkçe dil desteği sunmamaktadır. Bu nedenle programı nasıl kullanacağınızı ekran görüntüleriyle size anlatmaya çalışacağız. İlk önce yukarıda bulunan Kaspersky Virüs Temizleme Aracı İndir bağlantısından programı bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir. Programı indirdikten sonra iki kez tıklayarak çalıştırıyorsunuz. Kurulum tamamladıktan sonra karşınıza gelen pencerede “Start Scan” diyerek, tarama ve temizleme işlemine başlayabilirsiniz. Program otomatik olarak virüsleri tespit edecek ve silecektir.

Kaspersky Virüs Temizleme Programı İndir

Kaspersky-Virus-Temizleme-Araci-1
Tarama Başlatma – Start Scan

Daha gelişmiş bir tarama istiyorsanız ise yapmanız gereken program penceresi geldiğinde sağ üst köşede yer alan “*” ikonuna tıklamalı ve burada bulunan tüm seçenekleri işaretledikten sonra “Start Scan” demelisiniz.

Sponsor Reklam
Kaspersky-Virus-Temizleme-Araci-3
Tam Tarama Ayarları

İsterseniz yukarıda bulunan Manual Disinfection kısmını kullanarak tespit edilen virüsleri elle de temizleyebilirsiniz. Hangi yöntemi kullanırsanız kullanın program virüsleri bulacaktır.

Kaspersky-Virus-Temizleme-Araci-2
Tarama Ekranı

Kaspersky virüs temizleme aracı basit bir arayüze sahiptir. Virüsler tarafından ele geçirilmiş sistemlere dahi kurulabilmektedir. Ayrıca güvenli modda da programı çalıştırabilirsiniz. Sistemi inceler, etkilenmiş kısımları temizlemek için script’ler yazar. Otomatik veya elle virüs, truva atı (trojans) ve solucanları (worms) sisteminizden temizleyebilirsiniz. Programın ayrıca reklam ajanları (adware) ve casus yazılımlar (spyware) modülleri bulunmaktadır. Ayrıca en tehlikeli virüs tiplerinden biri olan kökkitlerini (rootkits) temizleme kabiliyetine sahiptir. Kaspersky virüs temizleme aracının nasıl kullanıldığı ile ilgili yada virüslerle ilgili takıldığını tüm konuları aşağıda bulunan yorum gönder kısmını kullanarak yapabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Kaspersky Kaldırma Aracı İndir

Sektörün en iyi antivirüs programlarından birisi olsa da Kaspersky antivirüs kaldırmak bazen sorun olmaktadır. Bu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.