Kelime Dehası İndir – Oyna

Sadece ülkemize özgü gibi düşünebilirsiniz ama aslında tüm dünyada “Kelime Oyunları” aşırı derecede sevilmektedir. Çok farklı yapıları yada oynanışları olan onlarca hatta yüzlerce farklı kelime oyunu vardır. Bu kelime oyunlarının birçoğunu 4 Resim 1 Kelime, Resimli Kelime Bulmaca, A Word Kelime Oyunu, Resimli Kelime Nekibu gibi daha önceden sitemizden sizlere birçok kelime oyununu tanıtmıştık. Bu yazıda ise sizlere Kelime Dehası oyununu nasıl oynayacağınızı ve nasıl indireceğinizi detaylı olarak anlatacağız.

Sponsor Reklam

Kelime Dehası Nasıl Oynanır? Oyunda 30 farklı paket içinde toplam 20 farklı bulmaca vardır. Yani toplamda 600 farklı bulmaca vardır ve bulmanız gereken kelime sayısı ise bundan çok ama çok daha fazladır. Çünkü ilk paketler kolay seviyededir. İlk seviyedeki bulmacalar 2*2 dir ve tek bir kelime vardır. Tabi doğal olarak her kelime 4 harflidir. Daha sonra 3*3 bir kutucuk gelir ve toplam 9 harfli iki kelime sorulur. İlerleyen seviyelerde ise 7*7 tablolar gelmekte ve 5-6 farklı kelimeyi bulmanız gerekir. Kelimeleri bulurken ise ilk harfinden başlayarak son harfine kadar parmağınızı kaldırmadan hareket ettirmeniz yeterlidir. Harfler birbirine bitişik şekilde yer aldığı için dikkatli bir şekilde baktığınızda cevapları rahatlıkla bulabilirsiniz.

Oyunun en ilginç özelliklerinden birisi paket isimleridir. Tam 30 pakete 30 farklı hayvanın ismi verilmiştir. Tavuk, Horoz, Puma, Tavşan vb. bu isimler aynı zamanda çok güzel grafikler ile gösterilmektedir. Oyunu eğlenceli kılan bu grafiklerin dışında ses efektleri, bölüm bitirme efektleri de oldukça keyif vericidir.

Sponsor Reklam

Bu güzel, eğlendirici ve zeka geliştiren oyunu aşağıda bulunan Kelime Dehası İndir butonlarından cihazınıza uygun olana tıklayarak yükleyebilirsiniz. Oyunun hem android hem de iOS sürümü bulunmaktadır.

Kelime Dehası İndir – Android Kelime Dehası İndir – iOS

Her kelime oyununda yaptığımız gibi oyunu sizler için çok kısa süre içinde çözerek sitemizde yayınlayacağız. Böylelikle takıldığınız yerlerde bizden destek alabilirsiniz. Oyunla ilgili soru ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Tavla Plus İndir – Oyna

Dünya tarihinin en eski oyunlarından birisi olan tavla, Türk kültürünün de değişmezlerinden birisidir. Dükkanın önüne …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.