Oz Broken Kingdom

Kesinlikle son zamanların en iyi grafiklerine sahip, oynarken keyif veren oyunlardan bir tanesi Oz Broken Kingdom’dır. Biz de deneme amaçlı bir hesap açıp oynadık ve inanın bırakamadık hala oynuyoruz. Oz büyücüsü hikayesini konu alan oyun masaldaki kahramanları bir oyuna çevirmiş, oldukça iyi çevirmiş diyebiliriz.

Sponsor Reklam

Oz Broken Kingdom nasıl oynanır? Oyun facebook üzerinden bilgisayarda oynandığı gibi android ve iOS mobil cihazlarda da oynanmaktadır. İlk başta hazır olarka verilen 4 kahramanla başlıyorsunuz. Görevleri geçmek için farklı kahramanlara ihtiyaç duyulduğunu belirtelim. Oyunda kahraman ve yaratıklar 4 farklı sınıfta yer almaktadır. Renklerle ifade edilen sınıflar Yeşil, Mavi, Kırmızı ve Sarı’dır. Her birinin bir diğerine karşı üstünlüğü, bir diğerine karşı zayıflığı ve bir diğerine karşı dengesi vardır.

Kırmızı > Yeşil > Sarı > Mavi > Kırmızı üstünlüğü vardır. Yani Kırmızı yeşile, yeşil sarıya, sarı maviye, mavi kırmızıya karşı üstündür. Bir diğer deyişle Ophelia (yeşil), Scarecrow (mavi), Tin Man (kırmızı), Lion (Sarı) özelliklere sahiptir. Aşağıda ayrıntılı olarak sonradan elde edeceğiniz kahramanla beraber hepsi açıklanmıştır.

Sponsor Reklam

Ophelia: Hız ve kritik vurma konusunda gelişmiştir. Düşmanları tek saldırı yaparken o hızı yüksek olduğu için iki saldırı yapabilmektedir. Ayrıca kritik vurduğunda oldukça yüksek hasar verir. Gem takarken kritik ve hız gemi takabilirsiniz.

Scarecrow (korkuluk): Büyü konusunda etkilidir ve atak özelliği yüksektir. Yüksek hasar verdiği için bosslarda genellikle Scarecrow kullanılır. Gem takarken atak verilmesi öneririm.

Tin Man (teneke adam): Tam bir savaşçıdır, defansı ve atağı yüksektir. Saldırılardan kaçma (evasion) ve kritik vurma açısından zayıftır. Ama sağlam kartlarla tam bir ölüm makinası olur.

Lion (aslan): Hız ve canı yüksek olan hem büyü hem de normal saldırı kartları olan Lion, düşmanları yerle bir etmektedir. Evasion (kaçma) saldırıları bloklama sağladığı için önemlidir. Gem takarken evasion takılması önerilir.

Jack: Özel karakterdir, oyunda en dengeli özelliklere sahip kahramandır. Doğal olarak güçlendirildiğinde tüm birliklere karşı savaşabilir.

Oyunda kart elde etmek için Coin (havuza atılır), günlük görevler, hikaye görevleri, savaş sandıkları ve 15 yıldız topladığınızda bulabilirsiniz. Oyunda gelişmek için bitirdiğiniz görevlerin hepsini günde 1 kez bitirmenizde fayda vardır. Çünkü her görevin bir adet kart hediyesi vardır ve bu ödüller günde 1 kez alınabilir.

Oyunu bilgisayarda, android ve iOS mobil cihazlarda oynamak için aşağıda bulunan Oz Broken Kingdom İndir butonlarından yükleyebilirsiniz. Bilgisayardan yani Facebook üzerinden oynamak için Facebook Gameroom yüklemeniz gerekmektedir.

Oz Broken Kingdom İndir – Bilgisayar  Oz Broken İndir – Android Oz Broken Kingdom İndir – iOS

Oyunla ilgili görüşlerinizi ve sorularınızı aşağıda bulunan yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Oz Broken Kingdom nasıl oynanır videomuzu izleyerek oyun hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Oz Broken Kingdom yardım videomuzu izleyebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

RAID: Shadow Legends İndir – Kaydol

MMORPG denilen devasa online role yapma oyunlarını seviyorsanız, RAID Shadow Legends oyununu denemenizi öneririm. Yüzlerce …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.