Şifremi Değiştirmek İstiyorum

İndirKaydol sitesi olarak sizlere her konuda yardımcı olmaya devam ediyoruz. Özellikle çalınan hesaplar, unutulan şifreler gibi konularda onlarca yazı hazırladık. Ayrıca şifresini değiştirme konusunda sorun yaşayan kullanıcılarımız içinde birçok yazı hazırladık. Bu yazıda ise tüm bu yazılara tek bir yerden ulaşmanızı sağlıyoruz. Şifresini değiştirmek istediğiniz oyun, web sitesi, uygulama yada başka herhangi bir sistem aşağıda yer almıyorsa yorum kısmından bize iletin size yardımcı oluruz.

Sponsor Reklam

Tüm web sitelerinde, oyunlarda ve uygulamalarda şifre değiştirmek için sisteme giriş yapmanız gerektiğini unutmayın. Eğer şifrenizi bilmiyorsanız o zaman Şifremi Unuttum yazımızdan yardım alabilirsiniz.

Sosyal Ağlar için şifre değiştirme:

Sponsor Reklam

E-posta Siteleri için şifre değiştirme:

Programlar için şifre değiştirme:

Oyunlar için şifre değiştirme:

Şifrelerinizi değiştirirken dikkat etmeniz gereken ilk şey güvenli bir bilgisayardan giriş yaptığınızdan emin olun. Virüsler, klavye kaydediciler, trojanlar olan bir bilgisayardan şifre değiştirirseniz hesabınız ele geçirilecektir. Bu nedenle her zaman güncel bir antivirüs programı olan bilgisayarda bu işlemleri gerçekleştirin.

Güçlü bir şifre oluşturmak kişisel güvenliğiniz için önemlidir. Kolay tahmin edilebilir bir şifre başınıza çok büyük dertler açabilir. Peki güçlü bir şifre oluşturmak için yapmanız gereken nedir? İlk olarak güçlü bir şifre için en az 8 karakter gereklidir. Bunun sebebi deneme yoluyla şifrenin ele geçirilmesini zorlaştırmaktır. Dünyada en çok kullanılan şifrelerden birisi “123qwe”‘dir. Klavyenin ilk karakterleri ile yapılan bu şifre ilk denemelerde ele geçirilir. Size özel şifre oluşturmalı ve aklınızda kalmalıdır. Örnek güçlü bir şifre: ind1rK4ydol! Bu şifrenin güçlü olmasının sebebi içinde hem büyük küçük harf, hem sayı hem de özel karakter içerir.

Yardım videomuzda tüm bu şifre değiştirme işlemleri ile ilgili bilgi veriyoruz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

2 Yorumlar

  1. şifremi değiştirmek istiyorum dedim ve en güzel siteye denk geldim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.