Travian Kaydol – Oyna

Tarayıcı tabanlı strateji oyunlarının atası Ogame ise, Travian soyunu yıllardır devam ettirebilen tek ailedir. Ogame ile başlayan ve tarayıcı üzerinden oynanabilen MMO strateji oyunlarının en büyük, en önemli temsilcisi Travian’dır. 2004 yılında ilk çıktığından bu yana 44 dilde hala onlarca sunucusu olan ve oynanan nadir oyunlardan birisidir.

Sponsor Reklam

Travian oyunun yıllardır oynanmasının en büyük sebeplerinden birisi oyunun 1 yıllık olmasıdır. Yani 1 yıl sonunda oyun biter ve sunucu birincileri, liderleri, kazananı belli olur. Aynı zamanda her yıl değişikliklere gidip, hatalarını düzelten ve oyunu daha zevkli bir hale getirmek için uğraşan oyun yönetimi de bu başarıda etkendir. Travian’ın sürekli çıkan yeni sürümleri oyundan kopmaları engellemiştir.

Birçok online oyunun en büyük hatalarından birisi bitmememesidir. Bir müddet sonra oyuncuların sıkılmasına neden olan “sonsuzluk” yada “ilerleyememek” Travian’da bulunmamaktadır. Oyunun içeriğini anlatmak gerekirse Cermen, Roma ve Galya olmak üzere 3 ırk bulunmaktadır. Bu 3 ırk kullanıcıların oyuna harcayacağı zamanla ilgilidir. Oyuna fazla zaman harcayamayacak olanlar güçlü savunması olan Galyalıları, orta seviye zaman harcayacak olanlar Romalıları ve oyunun başından kalkmam diyenler Cermenleri tercih edebilirler.

Sponsor Reklam

Galyalılar güçlü savunmaları, Cermenler askeri güçleri ve Romalılar askeri ve ekonomik dengeleri ile avantajlıdırlar. Oyun da ırklar arası denge bu anlamda çok iyi korunmuştur. Her oyuncu ırkını seçtikten sonra bir köye sahip olur ve bu köyü hammadde, bina, askeri ve teknoloji açısından geliştirmeye çalışır. Köy geliştikçe yeni köyler kurabilecek duruma gelinir ve sürekli yeni köyler ile gelişmeye çalışılır. Bazı köyler savunma, bazıları saldırı ve bazıları ise hammadde desteği için kullanılabilir.

Oyunda başkenti 1 odun 1 tuğla 1 demir ve 15 tahıl olan bir alanda oluşturmak en mantıklısıdır. Çünkü askerlere ilerleyen seviyelerde tahıl yetiştirmek en büyük problemlerdendir. Ayrıca %50 artı tahıl üretimi sağlayan vahalara yakın olmak ve ele geçirmekte önemlidir.

Travian da olay sürekli gelişip, saldırı ve savunma askerleri üretip yapay zekaya sahip Natar ırkı çıkana kadar güçlü hale gelmektir. Amaç Natar’lar çıktığında onları yenip Wonder (harika) binasını bitirmek ve birlik olarak oyunu kazanmaktır. Yılların eskitemediği tarayıcı tabanlı strateji oyunu Travian’a sizde kaydolun ve hemen köyünüzde çalışmaya başlayın.

Travian Kaydol

Travian oyununda odun, tuğla, demir ve tahıl kadar önemli olan bir başka kaynak ise altındır. Normalde gerçek parayla alınan altını sizlere nasıl bedava elde edeciğinizi anlatacağız. Yapmanız gereken aşağıda bulunan Travian Bedava Altın Kazan yazısına tıklamak ve açılan oyunda Altın Satın Al kısmına geçiş yapmaktır. Burada Bedava Altın kazan sekmesine geçmek ve burada belirtilen referans linkinizi arkadaşlarınıza göndermektir. Her oyuna başlayan ve 2.köyü kuran arkadaşınız için 50 altın bedava elde edersiniz.

Travian Bedava Altın Kazan

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

The Third Age Kaydol – Oyna

Gerçek zamanlı strateji oyunlarını sevenler için R2 Games firmasından oldukça iddialı ve oynaması keyifli bir …

1 yorum

  1. Tc Hakkı Burak Aksoy

    OYUNUN İÇERİKLERİ BEĞENDİM BUNA RAĞMEN SAVAŞIN GÖSTERİLMEMESİ BENİ BİRAZ ÜZDÜ SAVAŞ GÖSTERSİLSEYDİ DAHA SÜPEER BİR OYUN OLCAKTI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.