Sponsor Reklam
Anasayfa / Araçlar / UDF Dosyalarını Açma Programı İndir

UDF Dosyalarını Açma Programı İndir

Universal Disk File kelimelerinin kısaltması olan “udf” dosyaları kamu kurumlarında kullanılan dosya türlerinden birisidir. Ulusal Yargı Ağı Projesi kısaca UYAP tarafından ilk olarak kullanılmaya başlanan daha sonra birçok kamu kurumunda dosya sistemi olarak kullanılmaya başlanmıştır. PDF, DOC vb. uzantılar gibi genellikle metin dosyaları için bir uzantıdır. Bu uzantıya ait bir dosyayı açmak ve içindekiler ulaşmak için sizlere UDF Dosyalarını Açma Programının indirme bağlantısını ve nasıl kullanacağınızı bu yazıda anlatıyoruz.

Sponsor Reklam

Yukarıdan bulunan mavi indir butonuna tıklayarak UYAP doküman editörünün de içinde bulunduğu bir programı indirip kurmanız gerekmektedir. Programı kurmak oldukça kolaydır, sadece “zip” içinden çıkartmak gereklidir. Zip içinden çıkartmak için bilgisayarınızda program yok ise Winrar İndir yazısına tıklayarak programı bilgisayarınıza indirebilirsiniz. İnen “zip” uzantılı dosyaya sağ tıklayıp buraya çıkart dedikten sonra açılan dosyaya iki kez tıklayarak kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

UDF Dosyaları Açma Programı – UYAP Editör İndir

Kurulum bittikten sonra UDF dosyalarını açmak için masa üstüne gelen “Uyap Doküman Editorü”nü kullanabilirsiniz. Aşağıda programın kısayolunun resmini görebilirsiniz.

Sponsor Reklam
UDF uzantılı dosyaları açma programı
UDF uzantılı dosyaları açma programı

Programla udf uzantılı bir dosya açtığınızda (programı açtığınızda yukarıda bulunan “Aç” butonuna tıklayarak dosyayı seçmeniz gereklidir) içeriğini görebilirsiniz. Ayrıca UDF formatındaki bir dosyayı bu program ile PDF Metin Belgesi, DOC Microsoft Word, TXT ve XML formatlarına çevirebilirsiniz. UDF dosya uzantısını çevirmek için belgeyi açtıkran sonra “farklı kaydet” dedikten sonra “files of type” kısmından istediğiniz uzantıyı seçebilirsiniz. Word ve PDF dokümanlarında hata verebilmektedir – Office ve Adobe sürümlerine göre hatalar çıkabilir. Fakat “txt” uzantısına sorunsuz çeviri yapabilirsiniz.

UDF uzantılı dosyayı Worde Dönüştürme Programı
UDF uzantılı dosyayı Worde Dönüştürme Programı

Program ve “UDF” formatı ile ilgili sorunlarınızı aşağıda bulunan yorum gönder kısmından bize iletebilirsiniz.

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Attribute Changer İndir

Bilgisayarlara ve özellikle USB disklere bulaşan, çokta yaygın olan bir virüs nedeniyle dosyalarınıza erişiminizi kaybedebilirsiniz. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.