Vex 4 Oyna

Web sitemde eğlenceli oyunları sizlere sunmaya devam ediyorum. Artık direk web sitemden de Html5 ile yazılmış oyunları oynayabilirsiniz. Flash oyun olmadığı için istediğiniz tarayıcıdan, bilgisayardan, tabletten ve hatta cep telefonundan girerek oynayabilirsiniz. Bugün size tanıtacağım ve oynamanızı sağlayacağım oyun ise efsane oyunlardan birisi olan Vex oyunudur. Serinin 4. oyununa buradan ulaşabilir, nasıl oynayacağınızdan, ipuçlarına kadar her şeyi öğrenebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Vex 4 Nasıl Oynanır? Cin Ali şeklindeki karakterimizi ana ekranda ilerleterek bölümlere sokuyorsunuz. Bölüm bittiğinde tekrar ana ekrana geliyor ve yeni bir bölüm için ilerliyorsunuz. Oyunda ki karakterimizi engellerden geçirerek bölüm sonu çıkış kapısına yönlendirme çalışıyoruz. Vex 4 tuşları isterseniz W – A – S – D ile isterseniz ok tuşları ile oynayabilirsiniz. Yani oyunda ileri – geri – yukarı ve aşağıya hareket edebilirsiniz. Oyunda ayrıca özel hareketler bulunmaktadır. Koşarken yani sağa yada sola doğru giderken aşağı ok tuşuna basarsanız kaymaya başlarsınız. Ayrıca kutuları yukarıdan itmek yada buz kırmak için yukarı ok tuşuna basarken bir yandan da aşağı ok tuşuna basmalısınız.


Oyunda çok sayıda farklı seviye vardır. Her seviyede birbirinden farklı engellerle karşılaşırsınız. Su içinde yüzebilir, duvardan karşı duvara geri aynı duvara zıplayarak yukarı çıkabilirsiniz. Testereli engellerden kaçarken ipe tutunarak hızla kayabilirsiniz. Sarı kutular sizi inanılmaz yükseğe fırlatırken, büyük kutuları duvara yaklaştırarak duvarın tepesine ulaşabilirsiniz. Oldukça farklı engeli ve hareketleri oyun ilerlemeli oyunlar içinde oldukça başarılır.

Sponsor Reklam
Vex 4 Oyna

Oyun içinde takıldığınız bir yer olursa yada oyunla ilgili görüşlerinizi aşağıdan bana iletebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

X O X Oyna

Herkesin rahatlıkla oynayabileceği zeka oyunu XOX artık indirkaydol’dan erişebileceksiniz. Eskiden defterde yada tahtada oynadığımız bu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.