Whatsapp Bilgisayara İndir

Akıllı telefon uygulaması olan Whatsapp’ı bilgisayarınıza indirip kullanmak isteyenler için programı nasıl indirecekleri, nasıl kuracakları ve nasıl kullanacakları hakkında detaylı bir yazı ile karşınızdayız. Hemen yazının başında sizler uyaralım, buradan indirdiğiniz Whatsapp’ı sadece akıllı telefondan kayıt olanlar kullanabilir. Eğer akıllı telefonunuz yoksa veya bir yakınınızın akıllı telefonundan kayıt olma imkanınız yoksa buradaki Whatsapp’ı bilgisayarınızdan kullanamazsınız. Bu durumdaki kullanıcılar için daha önceden hazırlamış olduğumuz “Whatsapp Bilgisayar İndir” yazısını gitmeleri ve orada anlatılanları yapmaları gerekmektedir.

Sponsor Reklam

Whatsapp’ı artık Windows ve MAC bilgisayarlarda da kullanabileceksiniz. Bunun için ilk yapmanız gereken aşağıda bilgisayarınızın türüne ve işletim sistemine uygun olan Whatsapp İndir butonuna tıklamanızdır. 32 ve 64 Bit Windows sürümleri olduğu gibi aynı zamanda Mac OS işletim sistemi içinde sürümler mevcuttur. WhatsApp Inc. şirketine ait bu dosyalar orijinal kurulum dosyalarıdır.

Whatsapp Windows 32 Bit İndir Whatsapp Windows 64 Bit İndir

Whatsapp Mac OS X Bit İndir

 • Whatsapp Windows 64 bit: Boyutu 62 MB’dır.
 • Whatsapp Windows 32 bit: 53 MB’dır.
 • Whatsapp Mac OS X: 52 MB’dır.

Bir uyarı yapalım: Whatsapp Windows 8 ve üzeri bilgisayarlarda çalışmaktadır. Yani Windows 7 ve Windows XP’de Whatsapp programını kullanamazsınız. Mac OS X için ise 10.9 sürümü ve üzeri için desteklenmektedir. Yukarıdaki indirme bağlantılarından Whatsapp’ı indirdikten sonra kuruluma başlayabilirsiniz. Kurulumu zaten otomatik kendi yapmaktadır. Fakat kurulum bittikten sonra sizden “kodu taramak için Whatsapp’ı telefonunuzda kullanın” yazısı çıkacaktır. Whatsapp’ı telefonunuzdan açtıktan sonra menüden “Whatsapp web” kısmına girmeli ve kodu okutmalısınız. Bu bilgisayarda Whatsapp oturumunuzu açmanız için gereklidir. Her telefon ve işletim sistemi için farklıdır, aşağıda sizin için listelenmiştir. “Oturumu açık tut” derseniz, Whatsapp’ı bilgisayardan her açtığınızda kodu okutmak zorunda kalmazsınız. Fakat güvenliğiniz için önermiyoruz.

Sponsor Reklam
Whatsapp Bilgisayara İndir
Whatsapp Bilgisayara İndir
 • Android: Whatsapp’ı açın – > Menüye girin > Whatsapp web’e dokunun
 • iPhone: Whatsapp’ı açın > Ayarlara girin > Whatsapp web’e dokunun
 • WindowsPhone: Whatsapp’ı açın > Menüye girin > Whatsapp web’e dokunun
 • Blackberry: Whatsapp’ı açın > Sohbetler’e dokunun > Menüye girin > Whatsapp web’e dokunun
 • Blackberry 10: Whatsapp’ı açın > Ekranı aşağıya doğru kaydırın > Whatsapp web’e dokunun
 • Nokia S60: Whatsapp’ı açın > Menüye girin > Whatsapp web’e dokunun

Kodu okuttuktan sonra artık Whatsapp’ı bilgisayardan da rahatça kullanabilirsiniz. Özellikle akıllı telefondan yazmayı sevmeyenler için klavye hızından faydalanma imkanı sunmaktadır.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Holla Rastgele Görüntülü Sohbet İndir – Kaydol

indirkaydol sitesi olarak sizlere yeni ve eğlenceli uygulamaları tanıtmaya devam ediyoruz. Özellikle iletişim programlarımıza son …

2 Yorumlar

 1. merhaba

 2. merhaba bılgısayar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.