Yandex Ayarları Nasıl Sıfırlanır

Türkiye’de en çok kullanılan tarayıcılardan birisi de Yandex’tir. Özellikle Türk şirketi ile yaptığı ortaklık ile hızla büyüyen Yandex ile ilgili yardım yazılarımız devam ediyor. Bu yazıda sizlere hem Yandex geçmişini nasıl temizlenir anlatacağız hem de Yandex’in tüm ayarlarını sıfırlayarak istenmeyen eklentiler, yaşanan sorunlar vb. sorunlardan nasıl kurtulacağınızı anlatacağız.

Sponsor Reklam

Yandex arayüzü en basit ve kullanışlı arayüzlerden bir tanesine sahiptir. İlk olarak sizlere programda geçmişi 2 tıkla nasıl temizleyeceğinizi göstereceğiz. Yukarıda sağ üst köşede “3 çizgi” işaretine tıklayın aşağı doğru açılan pencerede “Diğer” üzerine geldiğinizde sola doğru açılan pencerede “Geçmişi Temizle” yazısına tıklayın.

Yandex Geçmişi Nasıl Temizlenir

Karşınıza yeni bir pencere açılır, burada silmek istediklerinizi seçmelisiniz. Aşağıda biz örnek bir seçim yaptık bunu kullanabilirsiniz. Ayrıca en yukarıda bulunan “En baştan” seçeneği seçerseniz o güne kadar var olan tüm geçmişi temizlersiniz. Seçimleri yaptıktan ve zamanı seçtikten sonra “Tarama verilerini temizle” tıklayın. Bu kadar Yandex geçmişiniz artık silinmiştir.

Sponsor Reklam
Yandex Geçmişi Temizle

Yandex Ayarları Nasıl Sıfırlanır? Program açıkken yukarıda sağda bulunan alt alta 3 çizgi işaretine tıklayın. Aşağı doğru açılan pencerede “Ayarlar” yazısına tıklayın.

Yandex Ayarları Nasıl Sıfırlanır

Açılan Ayarlar sayfasında en aşağıya inin. Burada “Gelişmiş Ayarları Göster…” butonuna tıklayın.

Yandex Sıfırlama

Sayfa aşağıya doğru açılacaktır, yine sayfanın en aşağısına gitmelisiniz. Burada “Ayarları Sıfırla” yazısına tıklayın.

Yandex Ayarları Sıfırla

Karşınıza açılan pencerede “Ayarların sıfırlanması” ile ilgili bilgiler verilir. Burada son kez “Sıfırla” butonuna tıklayın. Tarayıcınız ilk kurulum ayarlarına gelecektir.

Yandex Tarayıcı Sıfırlama

Yandex sıfırlama, geçmişi silme veya aklınıza takılan diğer konuları aşağıda yer alan yorum kısmından bize sorabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Nox Yakınlaştırma, Uzaklaştırma ve Döndürme

Sevilen android çalıştırıcı Nox ile ilgili yardım yazılarımız ve videolarımız sizler için devam ediyor. Bu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.