Ücretsiz Yasaklı Sitelere Girme Programları

Ülkemizde ne yazık ki internet sitelerine erişim kapatılmaktadır. Kapatılan sitelerden (porno siteleri hariç) çoğu komik nedenlerle, devasa bir sitedeki birkaç gönderiden dolayı kapatılmaktadır. Örnek olarak Youtube sitesi uzun süre ülkemizde kapalı kalmıştır; sebebi ise siteye yüklenen birkaç videodur. Oysa ki Youtube’da milyonlarca video bulunmaktadır. Birkaç video yüzünden siteye erişimin tamamen kapatılması sadece internet kullanıcılarını mağdur etmektedir. Yasaklı sitelere erişimi sağlayan birçok program, uygulama ve araç bulunmaktadır. Bu yazımızda bu programlar hakkında kısaca bilgi vererek sizler için daha önceden yazdığımız yazılara ulaşmanızı sağlayacağız. En bilindik, en kaliteli yasaklı sitelere girme programları ve uygulamaları sitemizden indirebilir; nasıl kullanıldığını öğrenebilirsiniz.

Sponsor Reklam

DNS değiştirme yasaklı sitelere girmek için en kolay yöntemlerden birisidir. Artık hemen hemen tüm bilgisayar kullanıcıları bu işlemi bilmektedir; fakat engellenen bazı web sitelerine DNS değişikliği yapılsa dahi girilmemektedir. Ayrıca cep telefonu ve tabletlerde DNS değişikliği yapılamadığı için yasaklı sitelere uygulama yüklemeden girmek neredeyse imkansızdır. Yasaklı sitelere girmek için üretilen programlarda ve uygulamalarda genellikle VPN yöntemi kullanılmaktadır. VPN (virtual private network) kişisel bir sanal ağ oluşturarak; internete başka bir cihazdan çıkıyor gibi hareket etmenizi sağlar. Yasaklı sitelere girme programları listesi ve programların kısa açıklamasına aşağıda ulaşabilir, indirme bağlantılarına programların ve uygulamaların ismine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yasaklı Sitelere Girme Programları
Yasaklı Sitelere Girme Programları
  • ZenMate: Google Chrome için bir eklentidir. Bu eklenti sayesinde Google Chrome kullanıcıları kolay bir şekilde yasaklı sitelere giriş yapabilir. ZenMate VPN yöntemi ile yasaklı sitelere girmenizi sağlar. Boyutu çok küçük bir eklentidir.
  • Anonymox: Tıpkı ZenMate gibi tarayıcı eklentisidir. Mozilla Firefox kullanan bilgisayar kullanıcıları için kolay kurulan bir eklentidir. Eklenti açık olduğunda yasaklı sitelere kolayca giriş yapılabilmektedir.
  • Psiphon: Android işletim sistemi kullanan Samsung, Blackberry, Sony Ericson gibi markaların neredeyse tüm telefonlarını desteklemektedir. Kolay kullanımı ve hızı ile en çok tercih edilen uygulamalardan bir tanesidir.
  • Free VPN: iOS işletim sistemi kullanan tüm iPhone ve iPad modellerinde kullanılabilinen uygulama ücretsizdir. iOS kullanıcılarının en çok tercih ettiği güvenli bir uygulamadır ve oldukça hızlı bir şekilde erişim sağlamaktadır.
  • Tor Browser BundleYasaklı sitelere giriş için en çok kullanılan programlardan bir tanesidir. Firefox, Chrome gibi bir tarayıcı olarak kurulan program yasaklı sitelere çok kolay bir şekilde girişinizi sağlar. Windows, Mac ve Linux makinaların hepsinde ve tüm sürümlerinde kullanılabilir.
  • Hotspot Shield: Android ve iOS kullanan cep telefonları için sürümü olduğu gibi bilgisayarınıza da kurabileceğiniz sürümü mevcuttur. Yani size tüm cihazlarında kullanabileceğiniz araçlar sağlayarak internetinizi özgürce kullanmanızı sağlar.
  • Hola: Tıpkı Hotspot Shield gibi birçok farklı platform için sürümü bulunan Hola’nın ekstra olarak Google Chrome için de eklentisi bulunmaktadır. VPN yöntemi ile yasaklı sitelere girme imkanı sunan program ücretsiz olarak indirilebilmektedir.
Özgür internet için Yasaklı Sitelere Giriş
Yasaklı Sitelere Giriş

En çok kullanılan ve popüler olan yasaklı sitelere girme programlarının listesine gerektiğinde ekleme yapacağız. Sizin önereceğiniz programlar var ise aşağıda bulunan Yorum gönder kısmından bize iletebilirsiniz. Yine sormak istediğiniz sorular için yorum formunu kullanabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.