Sponsor Reklam
Anasayfa / Virüs Uzmanı / Facebook Yetenek Sizsiniz Virüsü Temizleme

Facebook Yetenek Sizsiniz Virüsü Temizleme

Facebook’ta yeni ortaya çıkan; cep telefonu, tablet ve bilgisayarları etkileyen virüsten korunma yolları ve nasıl temizleneceğini bu yazımızda öğrenebilirsiniz. Yetenek Sizsiniz gibi milyonların izlediği bir programı kullanana virüsün ekran görüntülerini de görebilirsiniz. Böylelikle arkadaşlarınızı da bu konuda uyarabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Aşağıda ekran görüntüsü de bulunan virüs arkadaşınızın bilgisayarına, cep telefonuna yada sizin cihazlarına bulaşmış olabilir. Yazı olarak genelde aynı cümleleri kullanan virüs “Ne Kadar Cilgin Bir İnsanim Ben” şeklinde sanki video paylaşıyormuş izlenimi vermektedir. Video gibi üzerinde “play” üçgeni bulunan resmin hemen yanında “Yetenek Sizsiniz Türkiye Ahmet Mehmet Performansı” gibi bir yazı bulunmaktadır.

Sponsor Reklam

Sanki arkadaşınız Yetenek Sizsiniz programına katılmış ve bunun videosunu paylaşmış imajı verilmektedir. Daha sonra ise aynı gönderide yorum kısmında ise arkadaş listesi etiketlenmekte ve “İzleyin” diye not düşülmektedir. Tabi arkadaşınıza bu virüs bulaştıysa sizde etiketlenebilir ve yanlışlıkla bu video görünümlü virüse tıklayabilirsiniz. Eğer tıklarsanız aşağıdaki gibi ekran görüntüsü elde edersiniz. Ve burada Flash Player’ınız güncel değil yükleyin diyerek sizin bilgisayarınıza, cep telefonunuza ve/ya tabletinize bulaşır.

Virüsü temizlemek için ise en son yüklenen uygulamalara erişmeli ve temizlemelisiniz. İlk olarak facebook hesabınıza giriş yapmalı ve daha sonra sağ üst köşede bulunan “*” işaretine tıklayarak hesap ayarlarına giriş yapmaktır. Burada sol altta bulunan Uygulamalar kısmından gereksiz tüm uygulamaları sağ taraflarında bulunan “x-çarpı” işaretine tıklayarak kaldırmanız gerekmektedir.

Daha sonra kullandığınız tarayıcı, yani Chrome, Mozilla bunu bilmelisiniz ve bunları sıfırlamanız gereklidir. Aşağıda bu işlemlerin nasıl yapıldığının anlatıldığı sayfalara bağlantılar mevcuttur.

Chrome Sıfırlama   Internet Explorer Sıfırlama   Mozilla Firefox Sıfırlama

Bu işlemi de yaptıktan sonra Facebook virüsünü temizlemiş olursunuz. Aralık ayında çıkan Yetenek Sizsiniz Facebook Virüsü temizleme işlemi bu kadardır.

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Tüm Bilgisayarlar İçin BIOS Giriş Tuşları

Bilgisayara format atmak , Nox, MEmu veya Bluestacks gibi sanal platformlar çalıştırmak için gerekli ayarları …

2 Yorumlar

  1. Halil Ibrahim Maçin

    teşekkürler

  2. saolun çok iyi (y)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.