BattleShips – Amiral Battı Oyna

Bilgisayarlar yokken bile var olan Amiral Battı oyunu artık bilgisayarda ve cep telefonlarında dahi oynanmaktadır. Hala kart oyunları yapılan, hatta dijital kart oyunları dahi yapılan bu zeka ve şans oyununu artık sitemden oynayabilirsiniz. Oyunla ilgili tüm ayrıntılı bilgiler yazıda sizlere sunulmaktadır.

Sponsor Reklam

BattleShips Nasıl Oynanır? Orijinal ismi BatteShips olan oyun aynı Amiral Battı oyunu gibidir. Size kendi gemilerinizi yerleştirmek için zaman verilir. Yerleştirirken taktiğiniz gemileri birbirine yakın koymamanız gerektiğidir. Çünkü isabet ettiren kişi hemen sağına, soluna, altına ve üstüne bakacaktır. Oyunda size her el için 3 atış hakkı tanınır. Atışları yaparken tutturmak için farklı alanları denemeniz gereklidir. Savunmada ise bir kez yerleştirdikten sonra yapabileceğiniz hiçbir şey bulunmamaktadır.

BattleShips – Amiral Battı oyunun tuşları: Oyun fare ile oynanmaktadır. Gemileri yerleştirirken sürükle bırak yapmalısınız. Ayrıca gemiyi döndürmek isterseniz hemen sol üstte çevirme butonu var. Ateş ederken ise “kareyi” seçin sonra “kırmızı” butona basın.

Sponsor Reklam

10 * 10 toplam 100 kare bulunun oyunda 5 farklı geminiz bulunmaktadır. Gemilerden birisi 6 birim yer kaplayan bir uçak gemisi şeklindedir. Bir diğeri 5 birim yer kaplar, iki tanesi ise 3 birim yer kaplar. Son ve bulunduğunda oyunu kazanmanızı kolaylaştıran 2 birimlik gemi vardır. İki birimlik gemiyi şans eseri bulduysanız, artık atışlarınızı 2’şer birim boşlukla yapabilirsiniz, çünkü bundan sonra en düşük 3 birimlik gemiler olacaktır. Zaten oyunun zeka kısmı burada, şans kısmı ise 2 birimliği erken bulmakta yatar.

Oyunla ilgili görüş ve önerilerinizi yazının altından bana iletebilirsiniz. Oynamak istediğiniz oyunları da yorum kısmından bana iletirseniz sizin için siteme ekleyebilirim.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Moto XM Winter Oyna

Moto XM Winter Oyna

En iyi motosiklet oyunlarını yapan MadPuffers firmasından bir oyun daha siz oyun sevenlere sunulmuştur. Ben …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.