Hotfile Kapatıldı

Dosya paylaşım sitelerinin içerisinde en popüler olanlardan bir tanesi olan Hotfile kapatıldı. Süresiz olarak kapatılan site telif haklarını ihlal ettiği için yargılanmaktaydı. Yargı sonucunda alınan karar internet kullanıcılarını oldukça üzdü.

Sponsor Reklam

Hotfile sitesine girerseniz aşağıdaki gibi bir resimle karşılaşacaksınız. Metnin Türkçesi “Birleşik Devletler Federal mahkemesinin kararı sonucu, Hotfile web sitesi telif haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle süresiz olarak kapatılmıştır. Eğer favori film ve dizileriniz için siteyi ziyaret ettiyseniz, bunlara ulaşmak için bir çok farklı platform daha kaliteli ve yasal olarak size yol sunmaktadır”. Bir süredir sürekli telif hakları nedeniyle dosyaları silse de site mahkemenin fikrini değiştiremedi ve tamamen kapatıldı.

Hotfile-Kapatildi-1
Hotfile Kapatıldı

Dosya paylaşımı ve telif hakları ile ilgili özellikle ABD’de çok ciddi yaptırımlar mevcuttur. Tüm dünyanın en büyük dertlerinden birisi olan telif hakları sorununa tam olarak bir çözüm bulunabilmiş değil. Çin, Rusya ve Türkiye telif hakları konusunda en çok ihlal yapılan ülkeler arasında. Ülkemizde de farklı yöntemlerle engellenmeye çalışılan telif hakları ihlalleri problemi, yoğun olarak devam etmektedir. Özellikle müzik piyasasını ciddi bir şekilde tehdit korsan dağıtımlar, sanatçılar ve yapımcıları ciddi miktarda maddi zarara uğratmaktadır.

Sponsor Reklam

Çözümü, yaptırımları, engellemeleri ile daha uzun süre tartışılacak telif hakları konusunda, site ziyaretçilerimizi uyarmak istedik. Ciddi miktarda para ve hatta hapis cezasıyla karşılaşmamak için korsan ürünlerden, sitelerden uzak durmanızda fayda vardır. Özellikle telif hakkı olan bir dosyayı paylaşmak, çoğaltıp dağıtmak ve bunlardan ticari kazanç sağlamak başınızı büyük derde sokabilir. Bizden uyarması…

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Facebook Virüsü Hızla Yayılıyor

Sosyal ağlarda özellikle Facebook üzerinden birçok virüs yayılmaktadır. Bugünlerde birçok kullanıcıyı etkisi altına alan bir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.